Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: NE YAPMALI?

NE YAPMALI? 31 Mar 2020 16:58 #233

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
herkes bir kısa çalışma ödeneği tutturmuş gidiyor. kçö neyi çözecek, burada kçö'ye sığınan işverenlerin yüzde 90'ı çalışanları asgari ücretten gösteriyor, öğretmenlerin alacakları ücret 1800 TL civarı, kurumlarda sürekli sirkülasyon olduğu için 450/60 gün kuralına uyan kaç öğretmeniniz, kaç çalışanınız var. az önce izmir iş-kur'a sordum, gelen başvuruların bazıları iptal, birçoğu iade oluyormuş, kçö de çözüm değil, birazcık pansuman, rüyadan uyanın!!!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

NE YAPMALI? 31 Mar 2020 17:19 #234

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
Çalışan personelin büyük bir kısmının aldığı maaş neyse sigortasını ondan yatırıyorum
ama buna rağmen eksik maaş alacak personel var %60 ödüyor devlet bürüt tutar üzerinden
devlet ne verirse versin çalışan kişinin maaşının eksik kısmını kendim vericem mart ayında
nisan ayında 16 günlük ödenek alırsam aynı şekilde yapıcam
personelimi mağdur etmiycem
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Mevlit

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 16:44 #235

• garip
  • Platin Uye
BU BİR SONUÇTUR...
Yıllardır buradan bağırıyoruz, adaletli olun, ilkeli çalışın, çok hassas ve kutsal bir iş yapıyoruz, yalnızca parayı hedeflemeyin; aileleri müşteri, çalışanları köle gibi görmeyin, çalmayın, çırpmayın, gelmeyene fatura kesmeyin, devlet damar okuma diyorsa, yüz tanıma diyorsa vardır bir nedeni, koro halinde karşı çıkmayın, çalışanların maaşlarını tam gösterin, onları mağdur etmeyin; gün gelecek, devran dönecek, bu su hep böyle akmayacak, elbet birgün musluğu kısacaklar ya da kapatacaklar, buna neden olmayın. dernekler, federasyonlar kurum açmanın zorlaşması, önüne gelenin sektöre girmemesi için yönetmelik değişikliği yapılması için bakanlığa öneri götürün, baskı yapın, sonra bedelini herkes öder. böyle önemli ve hassas bir alanda illkokul mezunu kurucu olmaz, benzinci, nakliyeci, birahaneci, müteahhit, pavyoncu kurucu olmaz, onlar gitsin kendi bildikleri işi yapsın, paranın kokusunu alan sektöre dalmasın, daldırtmayın, öğretmenleri küstürmeyin, aileleri bezdirmeyin, sonra toplum, medya herkesi aynı kefeye koyar, herkese hırsız gözüyle bakar. müfettişler ve milli eğitim çalışanları, yetkilileri denetimlerde, iş ve işleyişlerde karşılarında gördükleri insanları ve yaptıklarını yukarılara aynen aktarıyorlar, herkes herşeyin farkında, günü kurtarmak için kafayı kuma gömmeyin. çürük elmaları önce kendimiz ayıklayalım yoksa onlar yüzünden hepimiz çürüyüp gideceğiz...
yazdık, çizdik, söyledik, ama doğruyu söyleyenler, kral çıplak diyenlere burada her seferinde hakaretler edildi, koro halinde saldırıldı. en basitinden çalışanın maaşını düşüp gösterip, 3-5 kuruşu cebe atanlar için, bu onlar ile çalışanının ve de devletin sorunu diyebilirsiniz, her yerde böyle oluyor diyebilirsiniz. ama bir kokoreççinin vergi kaçırması, kaçak eleman çalıştırması, şikayet ya da denetimde yalnızca o kokoreççiyi bağlar, serbest meslek sahibi olduğu için ama bizler aynı yasa, yönetmeliklerle aynı havuzdan yani devletten hakediş alan yarı resmi kurumlarız. senin ordan burdan kırpıp kar zannettiğin paralarla işini yürütmen yüzünden devlet verdiği paranın yeterli olduğunu hatta kurum sayısındaki artışa bakarak bu işin çok karlı olduğunu düşündü, oysa ahlaklı çalışanlar ya battı ya da batacak... işte bu yüzden senin yolsuzluğun beni ilgilendirdi, bana dert oldu anlıyor musun?
şimdi gelinen noktada devlet herkesi düşündü bizi yine unuttu diye ağlamayın, paspas olmayı kabullendiysen üzerine basıldığında ağlamayacaksın. merak etmeyin önümüzdeki günlerde bazı pansumanlar olacak, ama şimdiden söyleyeyim bugüne kadar çalışanların maaşlarını asgari ücretli ya da ders ücretli gösterenler iyi bir bedel ödeyecek, hazırlıklı olsunlar, belki ilk kez iyiler kazanacak, bekleyelim görelim...
korona virüs sonrası yeni dünya düzeninde inanıyorum ki, özel eğitimde de çok radikal değişiklikler olacak ve hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır unutmayın!

NOT: bu yazdıklarım sektörde işini gerçekten iyi yapmaya çalışan, düzgün, dürüst, ilkeli kişi ve kurumları kapsamamaktadır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida, waramiral, Obey

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 18:43 #236

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
garip yazan:
BU BİR SONUÇTUR...
Yıllardır buradan bağırıyoruz, adaletli olun, ilkeli çalışın, çok hassas ve kutsal bir iş yapıyoruz, yalnızca parayı hedeflemeyin; aileleri müşteri, çalışanları köle gibi görmeyin, çalmayın, çırpmayın, gelmeyene fatura kesmeyin, devlet damar okuma diyorsa, yüz tanıma diyorsa vardır bir nedeni, koro halinde karşı çıkmayın, çalışanların maaşlarını tam gösterin, onları mağdur etmeyin; gün gelecek, devran dönecek, bu su hep böyle akmayacak, elbet birgün musluğu kısacaklar ya da kapatacaklar, buna neden olmayın. dernekler, federasyonlar kurum açmanın zorlaşması, önüne gelenin sektöre girmemesi için yönetmelik değişikliği yapılması için bakanlığa öneri götürün, baskı yapın, sonra bedelini herkes öder. böyle önemli ve hassas bir alanda illkokul mezunu kurucu olmaz, benzinci, nakliyeci, birahaneci, müteahhit, pavyoncu kurucu olmaz, onlar gitsin kendi bildikleri işi yapsın, paranın kokusunu alan sektöre dalmasın, daldırtmayın, öğretmenleri küstürmeyin, aileleri bezdirmeyin, sonra toplum, medya herkesi aynı kefeye koyar, herkese hırsız gözüyle bakar. müfettişler ve milli eğitim çalışanları, yetkilileri denetimlerde, iş ve işleyişlerde karşılarında gördükleri insanları ve yaptıklarını yukarılara aynen aktarıyorlar, herkes herşeyin farkında, günü kurtarmak için kafayı kuma gömmeyin. çürük elmaları önce kendimiz ayıklayalım yoksa onlar yüzünden hepimiz çürüyüp gideceğiz...
yazdık, çizdik, söyledik, ama doğruyu söyleyenler, kral çıplak diyenlere burada her seferinde hakaretler edildi, koro halinde saldırıldı. en basitinden çalışanın maaşını düşüp gösterip, 3-5 kuruşu cebe atanlar için, bu onlar ile çalışanının ve de devletin sorunu diyebilirsiniz, her yerde böyle oluyor diyebilirsiniz. ama bir kokoreççinin vergi kaçırması, kaçak eleman çalıştırması, şikayet ya da denetimde yalnızca o kokoreççiyi bağlar, serbest meslek sahibi olduğu için ama bizler aynı yasa, yönetmeliklerle aynı havuzdan yani devletten hakediş alan yarı resmi kurumlarız. senin ordan burdan kırpıp kar zannettiğin paralarla işini yürütmen yüzünden devlet verdiği paranın yeterli olduğunu hatta kurum sayısındaki artışa bakarak bu işin çok karlı olduğunu düşündü, oysa ahlaklı çalışanlar ya battı ya da batacak... işte bu yüzden senin yolsuzluğun beni ilgilendirdi, bana dert oldu anlıyor musun?
şimdi gelinen noktada devlet herkesi düşündü bizi yine unuttu diye ağlamayın, paspas olmayı kabullendiysen üzerine basıldığında ağlamayacaksın. merak etmeyin önümüzdeki günlerde bazı pansumanlar olacak, ama şimdiden söyleyeyim bugüne kadar çalışanların maaşlarını asgari ücretli ya da ders ücretli gösterenler iyi bir bedel ödeyecek, hazırlıklı olsunlar, belki ilk kez iyiler kazanacak, bekleyelim görelim...
korona virüs sonrası yeni dünya düzeninde inanıyorum ki, özel eğitimde de çok radikal değişiklikler olacak ve hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır unutmayın!

NOT: bu yazdıklarım sektörde işini gerçekten iyi yapmaya çalışan, düzgün, dürüst, ilkeli kişi ve kurumları kapsamamaktadır.

Çok teşekkür ediyorum.tespitlerinizi kesinlike cok doğru sunuda eklemek istiyorum.hal boyle iken öğretmenlerde vakti zamanında buralarda salla başı ol maaşı yaptılar.egitim adına kendini yenilenme adına hicbirsey yapmadilar.velilerde cocuklarinin bilimsel bir egitim almasindan ote kurumun fiziksel yapisina ve gormedigi ilgi budalaligina kapildigi icin boyle niteliksiz hal aldı
bunun tek sebebi kurumlar öğrenci kapma savaşına girip ogretmenlerinide kendilerinide alay konusu yaptılar.ben hem hissedar ortak oldum(olmamla birlikte hemen ayrildim) hem çalışan oldum.2005 yılında itibaren ozel egitimin icinde olmaktan cok memnunum ozel cocuklari cok seviyorum onlar bu hayatin ciddiyetsizligini samarliyorlar.isimi cok severek yapiyorum maas zammi mesai,sacma sapan bir ders uygulamasi, ogrenciyi oylama taktiği gerek yok hep calismaya kendince sacmaliklar ordusu cok uzun listeler....amma velakin liyakat sahibi insanlar yönetmiyor.
Sev Kardeşim
Son Düzenleme: 02 Nis 2020 19:00 yazan hida.

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 19:19 #237

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
Obey yazan:
Dün bir velimle telefon görüşmesi yaptık. ''Hocam tamam, okullar toplu bulunulan yer kapanmasını anladım da rehabilitasyon bari açık kalsaydı'' dedi.

Başta çok safça, düşüncesizce baktığını sandım. Ama altında yatan bambaşka bir sebepmiş sonradan farkettim. Çocuk her gün kapının önüne gidip ağlıyormuş...

''Oyun oynuyoruz, ders yapıyoruz fayda etmiyor, evde sürekli okula/kuruma gitmek için hazırlanmaya çalışıyor'' dedi. Ne yapacağız, bir ay daha nasıl dayanacağız bilmiyorum dedi. Resmen çocukların elindeki tek güzel şey de engellendi. Çoğu çocuk bu durumu algılayamıyor, anlam veremiyor. Aile açıklama yapmaya çalışsa da anlayamıyor.Onları daha çok engelleyen yine biz, sokakta umursamadan gezenler, sürecin uzamasına katkıda bulunanlar oldu. Zaten zor olan hayatları daha da zorlaştı.

Kurumlar zor durumda, kurumlarda çalışan öğretmenler, personel zor durumda. Aileleri de unutmayın ama. Şu süreçte herkes kendi derdine öncelik veriyor ama kim olduğumuzu, ne yaptığımızı, sorumluluklarımızı unutmayalım. Aileler, çocuklar çok kötü durumdalar. Bir telefonla hal, hatır sormak bile onları inanılmaz mutlu ediyor. Maddi desteğin sürekli sorgulandığı şu günlerde, manevi desteği unutmayın. Onlara el uzatan sadece biz varız.

Çalışanlara şu süreçte söylenebilecek en güzel şey,yarın ne olacağı belli değil fakat bu kurumu kapatmak, kapısına kilit vurup bırakmak zorunda kalmadığımız sürece kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Bugün olmazsa yarın hep birlikte üstesinden gelinir. Ama velilerin, çocukların şu zor günlerde desteğe ihtiyacı var. Öğretmenlerinizle konuşun, anlatın. Siz onların yanında olun, onlar da velilerin yanında olsun. Çocuklarda, düzeltilemeyecek hasarlar oluşmasına müsaade etmeyin.
Ocak ayında 15 gun suren cok siddetli hastalandım.fakat 1 gün sadece ise gidemedim.gitmek.icin kalktım fakat bacaklarım tutmayacak vaziyette kalakaldım.subat ayında maaşımı alirken 1 gunluk maasimin kesildiğini gordum.sorduguma bizde böyle hocam dedi kurum sahibi.
zaten ben evde olsam o hastalığı kapmazdım.kuruma hasta hasta gelen cocuklar var haliyle bizlerde onlardan yakın temasla hastalanıyoruz.maas kesintisi nedir O zaman ben hasta çocukları derse almiyayimmi bunun yaptırımı varmi özellıkle söylüyorum.watsap grubundan çocuklarıma 16 mart itibari ile nhic iletişimini koparmadım kime rahme kurucuya rağmen koparmadım m bu süreçte kendince toplantı yapıp.dayatmalarini maaş vermicem sigorta dondurmam işine gelmeyen çıksın yada mahkemeye versin......uzar yani bu dediklerinde şimdilik.bu kadar yazayım.. ve hatta ikö odemeside alamıyorum yani bana bir lütuf yapmis gibi konuşmalarına tahammülüm yok bu parçacıkları ile kendini egitimcimi sanıyolar.cok karıştırıp yazmis olabilirim
Sev Kardeşim

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 19:25 #238

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Arkadaşım senin ağzından bi kez düzgün bişey çıkmaz mı?

Gümrük memurları; şerefsizdir, dolandırıcılık yapar, şöyle çalarlar böyle yaparlar..

En sonunda; iyi olan memurlar kapsam dışındadır.. de çekil

Okuyan birinin gümrük memurları hakkındaki düşüncesi (genel olarak) ne olur??

Sana ne güzel kardeşim? Devletin binbir türlü denetleme mekanizması var, tutturmuşum merdiven altı çalışanların usülsüzlükleriyle tüm emekçi camiayı ve çalışanları yaftalamaya çalışıyorsun.

Bir konuda konuşabilmek için o alanda, içinde, damarlarında gezene kadar hizmet ver, sonra eleştir!

Devlet kadrosunda risksiz bir hayat yaşıyorsun burda binlerce evine ekmek götüren, çocuklar için kendini parçalayan fedakar insanların emeğine, hakkına giriyorsun, YAPMA!!

Önce bi istifa et, içlerine gir, ama eskiden değil şimdi, şu anda.. İşsiz kalma korkusunu iliklerinde hisset, taksitlerini çocuğunun okul parasını..

Söylemlerin birçok yanlış anlaşılmalara neden oluyor, işini iyi yapanlarla komple bir sektöre, çalışanlara, eğitimleri devam eden haber bekleyen öğrencilere zarar veriyorsun, YAPMA!!

Sana kimse; eğitim vermeden evinde oturuyorsun maaş alıyorsun diyor mu?
- ek ders ücretlerin yatıyor, benim vergilerimle ödeniyor, girdin mi? Hayır! Ama ödeniyor

Neden kimse bunları söylemiyor, o senin işin, bu bizim! Lütfen kurumların ne sıkıntı çektiğini, gerginliğini bilmeden bu kadar genelleyici konuşma. Benim emeğimi bir devlet personelinin değerlendirmeye hakkı yok!! Anladın.
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 02 Nis 2020 19:25 yazan fahrettin75.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: duzcegunes, Bozok

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 19:40 #239

• garip
  • Platin Uye
sen kurucuları öğretmenlere karşı örgütlemeye çalışan üstün zekalı değil miydin daha düne kadar?
naptın başarabildin mi? ektiğin tohumlar filiz verdi mi? işte bu zekalar özel eğitimi bu hale getirdi ve hala konuşmaya devam ediyor...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esinti, Fzt. Atak

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 20:03 #240

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
İyiler üstüne alınmasın
Tüccar zihniyetli kurum sahipleri Duyar kasmaya başlamışlar
Bugünler sizin eseriniz
Kamera sistemi geldi bir ikde bir gecede tüm kameralar çalındı de etmeden 1 akşam önce
Gelmeyen öğrenciye fatura kesmeler
Şiimdide eski faturalara göre ödenek devam etsin Ahmet amcanın bakkalı ciro kaybetti onda yardım edilsin eski cirosuna göre
Kapanan avm en yuksek cirosuna göre ödeme yapılsın
Sizler yüzünden iyi kurumlarda etkilenecek
Sayfa oluşturma zamanı: 0.281 saniye
Sistem Kunena Forum