Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: NE YAPMALI?

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 20:09 #241

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Iyi kurumlar bir elin parmaklarini gecmez. Gerisi hepsi tuccarlarin elinde. Ogretmeni ellerinde oyuncak ettiler resmen. Bu durum onlara mustehaktir. Umarim devletimiz 4, 5, 6 ay odenek vermez. Kurum sahiplerin yuksek paralara bogazlarini alistirmis durumda. Onlar adina uzulecem valla, nasil nefes alacaklar acep !!!!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 20:37 #242

• Mondi
  • Mondi Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 12
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
Hocam kurum sahiplerine karşı bı dusmanliginiz var onu anladık ama çalışan insanlar ne olacak sadece öğretmen yada fizyoterapist olarak düşünmeyin büro elemanlarından servis şoförlerine hostesler den temizlik personeline kadar bir sürü kişi çalışıyor bu insanlar işsiz mi kalsın

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 20:54 #243

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
garip yazan:
sen kurucuları öğretmenlere karşı örgütlemeye çalışan üstün zekalı değil miydin daha düne kadar?
naptın başarabildin mi? ektiğin tohumlar filiz verdi mi? işte bu zekalar özel eğitimi bu hale getirdi ve hala konuşmaya devam ediyor...

Hayır şu an geçici arada seni rehabilite sürecinle ilgileniyoruz.

Acaba ne düşünüldü de sonuç sen oldun, hata bi yerde değil ;)
Su akar yolunu bulur..

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 21:13 #244

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sonucu merak mı ediyorsun? senin gibilerin son kullanma tarihinin sonuna gelindi. ben hep burada olacağım!

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 21:24 #245

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Konu nereye gidiyor Fahrettin efendi. Kime ne dediğin belli değil...

Bana bir lafın varsa eleştirdiğin kısımları da belirtirsen iyi olur. Ne anladığın, kime ne yazdığın belli değil...

fahrettin75 yazan:

Acaba ne düşünüldü de sonuç sen oldun, hata bi yerde değil ;)

Terbiye sınırlarını aşmamanı tavsiye ederim. Patavatsız birisin orası belli ama çirkinleşmenin lüzumu yok.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 21:33 #246

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
seviyesiz kartvizitini sunuyor, uğraşmaya ya da dikkate almaya değer mi? burada 50 tane sifat yazarım hatta kim olduğunu da... değer mi?

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 22:16 #247

• dfn
  • dfn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 112
  • Teşekkür Sayısı: 19
Iste sektorun neden kaybettigi orta da .....toparlanin arkadaslar hepimiz egitim icin variz egitimciyiz.....yine zarar bize yine kendimizle cslistik.millet niye kazaniyor birbirini tutuyor biz ne yapiyoruz kavga dovus tastisma dusmanlik...nedir bunun sonu birakalim odenek vs biz buna coUm bulalim federasyon gor bunlari...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: umut16

NE YAPMALI? 02 Nis 2020 22:33 #248

• hertem
  • hertem Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Teşekkür Sayısı: 2
Gönüller hasta olmuş habersiz kalmışız. Etmeyin arkadaşlar ne yapmalı? diye bir başlık bu.. Yukarda yazıyor. Hep beraber ne yapalım deniyor. Ne mi olsun?

Kurumların insiyatif alacağı tarih belli olsa çoğunun çalışanını mağduriyetle yüzleştirmeyeceğini düşünüyorum. Ya da böyle düşünmek istiyorum. Şu teklif gelse devletten;

"Özel eğitimde ki personele süreç boyunca yardımcı olacağım" dese eminim ki hiç bir kurucu itiraz etmez. "Hani bana" demez.
Güzel bir kavgaya girelim ama yanyana.. Devlette ki ücretli öğretmenlerin maaşları da hakları da rehabilitasyon merkezlerinde ki öğretmenlerin yanınında kat kat kötü. Bunu hepimiz biliyoruz. Fizik tedavi merkezlerinde ki, özel hastanelerde ki fizyoterapistlerin şartları rehabilitasyon merkezlerinde ki fizyoterapistlerinkinden kat kat kötü.. Araştırın ve görün. Eğitim sektöründeysek vicdanlı olmak zorundayız. Rehabilitasyon Merkezlerinde çalışanlar neden bu kadar küstürülüyor diye bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Mutlu olan çalışan sayısı binlerce kat daha fazla bunu unutmayalım.

Zamdan sonra patronumuz yanına çağırdı ve çalışanlar ne maaş istiyorsa kırmadan verdi. Kimileri kırıldı ama aklıma gelen şu; o hak etmeden o zamları isteyen arkadaşlar işte bu algıyı oluşturmaya çalışanlar gibi geliyor bana.. Patronların en büyük sorununu da biliyorum. Şeffaf bir şekil de durumu anlatmıyorlar. 2 senedir nefes alamayan kurumlar nefes alamadığını belli etmedi. O hesap yapan çalışanlar, öğrenci sayısını ödemeyle çarptı ve toplam maaştan çıkardı. Kârı buldu. Diğer kalemler hiç düşünülmedi. Çünkü o hesap yapan arkadaşlar eğitimden ziyade sadece maaş düşünenlerdi. Eğitimi düşünen arkadaşların da günü gelmeden zam aldığı günleri de gördü bu gözler.

Biz eğitimciyiz saygıdeğer kurum sahipleri ve biz neferleriz!

Dernek başkanı Sn. Yunus Bey'e eğer görüyorsa şunu söylemek istiyorum..

"Bugünlerden geriye bir yarına gidenler kalır.. Bir de yarınlar için dövüşenler.." O telafiler bir şekilde yapılır. Kurumların borçları nasıl olsa ödenir. Ama savaşı bizler için sadece kurumda çalışan personel için verseydiniz bu savaşın kaybedeni olmazdı. Devlette bunu kabul ederdi. Boşverin kurumlara verilecek borcu hibeyi oradan bir şey çıkmaz. Herkes bunu biliyor gördü artık. Ama tüm çalışanlar devlet tarafından desteklensin diye çalın o kapıları.

Saygılar..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozelksn, umut16
Sayfa oluşturma zamanı: 0.350 saniye
Sistem Kunena Forum