Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: NE YAPMALI?

NE YAPMALI? 27 Mar 2020 10:54 #209

• Deniz-okyanus
  • Deniz-okyanus Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 36
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: 0
Güzel o öğretmeni düşünmen çok hoş o gene 1850 de olsa alacak .sen neyi alacan nasıl geçinecen kurum sahibi olarak 3 ay
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

NE YAPMALI? 27 Mar 2020 10:56 #210

• Deniz-okyanus
  • Junior Uye
garip yazan:
son durum herkes kısa çalışma ödeneğine fit olmuş durumda, brüt ücretin yüzde 60'ı kadar 3 ay süreyle işkur ödeme yapacak koşulları tutana. çalışanlarını asgari ücretli gösterenler ve bunu kabul edenler yandı. istanbul'da bir öğretmen 4500 tl maaş alıyor, patron asgari ücretli gösteriyor yüzde 90'ının yaptığı gibi. şimdi o öğretmen 3 ay süreyle 1850 TL alacak ve istanbul'da geçinecek. oysa ki tam gösterilseydi 3500 TL civarında ücret alacaktı, geçmiş olsun...
Güzel o öğretmeni düşünmen çok hoş o gene 1850 de olsa alacak .sen neyi alacan nasıl geçinecen kurum sahibi olarak 3 ay

NE YAPMALI? 27 Mar 2020 10:57 #211

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Deniz-okyanus yazan:

ben işkur kısa çalışma ödeneğinden bahsediyorum, sana denizde-okyanusta can simidi olacak. sen yıllardır asgariden yatırıp vergiden, çalışanın geleceğinden çaldığın TL'lerinden halledersin nasıl olsa iş-kura başvurmadan, aman dikkat okyanusa geçip derede boğulma yeni görünümlü eski üye!
Son Düzenleme: 27 Mar 2020 10:58 yazan garip.

NE YAPMALI? 27 Mar 2020 11:19 #212

• Deniz-okyanus
  • Junior Uye
garip yazan:
Deniz-okyanus yazan:

ben işkur kısa çalışma ödeneğinden bahsediyorum, sana denizde-okyanusta can simidi olacak. sen yıllardır asgariden yatırıp vergiden, çalışanın geleceğinden çaldığın TL'lerinden halledersin nasıl olsa iş-kura başvurmadan, aman dikkat okyanusa geçip derede boğulma yeni görünümlü eski üye!
öncelikle beni bişeyle çalmakla itham etmeniz hiç hoş değil ben maaş neyse onu gösterdim bugüne kadar kimseden bişey de çalmadım ikincisi bunu istersen sana her türlü kanıtlarım üçüncüsü sen bir işveren olarak sana Cansuyu veriliyormu sen neyle geçineceksin İstanbul gibi biryerde ben para kazandım biriktirmem lazımdı dimi senin mantığına göre Ozaman her çalışanda biriktirmeli senin mantığına göre ama ortada bir olağanüstü hal var sen kalkmış o neolcak bu ne olcak diyorsun birde bok atıyorsun

NE YAPMALI? 27 Mar 2020 12:20 #213

• garip
  • Platin Uye
ben b.k atmıyorum, sen atlıyorsun! benim paylaşımımı yüzlerce işveren ve binlerce çalışan okudu, hiç biri senin gibi denize-okyanusa balıklama atlamadı.
sen çalışanların ücretlerini tam gösterdiysen senin için sıkıntı yok, don't panic! zaten kime sorsam herkes tam gösteriyor ne hikmetse???
tıpkı nakavt olmakta olan boksörün hikayesi gibi: beni kim dövüyor laaan öyleyse!!!

NE YAPMALI? 27 Mar 2020 12:32 #214

• Deniz-okyanus
  • Junior Uye
garip yazan:
ben b.k atmıyorum, sen atlıyorsun! benim paylaşımımı yüzlerce işveren ve binlerce çalışan okudu, hiç biri senin gibi denize-okyanusa balıklama atlamadı.
sen çalışanların ücretlerini tam gösterdiysen senin için sıkıntı yok, don't panic! zaten kime sorsam herkes tam gösteriyor ne hikmetse???
tıpkı nakavt olmakta olan boksörün hikayesi gibi: beni kim dövüyor laaan öyleyse!!!
herkesin maduriyeti kadar işvereninde var bunu atlıyorsun!!! Benim içim rahat ben neyse onu verip onu gösteriyorum

NE YAPMALI? 27 Mar 2020 12:53 #215

• Feroglu
  • Feroglu Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 25
Herkes ya bireysel düşünüyor ya da sadece kendi ve kendine benzer durumdakileri düşünüyor; Ama işveren öğrencileri, velileri, çalışanları herşeyi düşünecek en son kendisini ve ailesini sıra geliyor. rehabilitasyon merkezleri ödenek almadan kaç ay personel maaşı ödeyebilir, kira ödeyebilir, SGK, vergisini ödeyebilir? Halen aynı teraneleri temcit pilavı gibi önümüze getiriyorsunuz. Küresel bir kriz var Dünya’da farkında mısınız? Arada empati yapın lütfen...

NE YAPMALI? 27 Mar 2020 12:57 #216

• garip
  • Platin Uye
bu "ne yapmalı" başlığını ben açtım, oradaki manifestoda yazıyorum, bundan sonraki süreçte herkes üzerine düşeni yapsın, asgari müştereklerde buluşulsun bu kriz günlerinde, diye; daha sonraki paylaşımlarımda da aynı konuya vurgu yapıyorum, işveren, çalışan ve aile sacayağı ortak hareket etsin diye. dün bakanlığın yazısından sonra kurumlar için tek seçenek kısa çalışma ödeneği gibi görünüyor, son anda bir mucize gerçekleşmezse. ben de bunu paylaştım, paylaşırken de yıllardır vurguladığım çalışanların sigortasının tam gösterilmesi hassasiyetine tekrar vurgu yaptım, istanbul'daki bir öğretmenin durumunu da örnek gösterdim. oysa aynı işveren o öğretmene kayıt dışı 4500 TL + asgari ücretten sigorta = 5500 TL ödeyeceğine, 3800 TL maaş+ sigorta = yaklaşık 5500 TL öder, işveren
bunu net gider olarak gösterir ve her iki taraf da başını yastığa rahat koyardı. devletten kaçırdığınızı öğretmene açıktan maaş olarak verdiniz piyasayı yükselttiniz, doğum izni, banka kredi ve emekli aylıklarında çalışan için işe yarayacak olan kısa çalışma ödeneği bir gün karşımıza çıktı. 3800 TL net maaş ödeyeceğiniz öğretmen bu kriz günlerinde 3 ay aylık 3000 TL işkurdan ücret alacaktı ve çalışan da sıkıntı yaşamayacaktı, işveren de. şimdi nasıl olacak 4500 TL kayıt dışı maaş alan öğretmene işkurun vereceği 1800 TL ücret ile? tabi burada tek suçlu işveren değil, günü kurtaracağım diye banka +elden= eline geçen net maaşa bakan, günü kurtarma derdinde olan öğretmen de suçlu;
nasrettin hoca'nın dediği gibi...
Son Düzenleme: 27 Mar 2020 12:59 yazan garip.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.470 saniye
Sistem Kunena Forum