Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: NE YAPMALI?

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 03:54 #193

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Ünsüzlere de test yapılıyor ama biz sadece ünlüleri duyuyoruz. :)

Bir de ünlüler doğal olarak risk grubu. Daha fazla insanla temas ediyor, daha fazla geziyor, daha fazla ortamda bulunuyor.

Gıda sıkıntısı olmaz, korkmayın.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 10:25 #194

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
Evde eğitim yapalım. Her öğretmen 2 öğrencisine günde 3 seans versin. Öğrenciler eğitimsiz kalmaz kurumlarda ödeneksiz kalmaz
Son Düzenleme: 26 Mar 2020 10:26 yazan dönmez.

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 10:40 #195

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Virüsü dışarda kapamayanlara evlere servis yapalım diyorsunuz yani.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 10:45 #196

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
dönmez yazan:
Evde eğitim yapalım. Her öğretmen 2 öğrencisine günde 3 seans versin. Öğrenciler eğitimsiz kalmaz kurumlarda ödeneksiz kalmaz
Nasıl bir düşünce bu,bunu kim isteyerek yapar sizce işin ciddiyetini hala anlamadınız sanırım. Adam nerdeyse odalarınızı ayiriin diyor siz evde ders verilsin diyorsunuz pess....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 11:00 #197

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 517
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Iyimserim yazan:
dönmez yazan:
Nasıl bir düşünce bu,bunu kim isteyerek yapar sizce işin ciddiyetini hala anlamadınız sanırım. Adam nerdeyse odalarınızı ayiriin diyor siz evde ders verilsin diyorsunuz pess....

Olur arkadaş. Niye olmasın! Ama evde değil görüntülü olarak. Ben otizimli ogrencime çok güzel ders veririm. Hatta fizyoterapist arkadaşlar da belden aşağısı tutmayan ogrencime dizüstü modülü çalışır. Hatta destekli yürüme çalışır. Görme engelli çocuğa da direktiflerle çalışır.

Yapmayın arkadaş. Merak etmeyin. Acacaklar bizi. Bekleyin virüsten değil psikolojiden değil açlıktan ölmez sek göreceğiz.
Günün sözü;

Öyle bize yok ölmek, daha çok çekeceğimiz var!

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 11:10 #198

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Test yapılmayan ünsüz yada süreci zora sokulan ünsüz çok fazla ünlü birine test yapılması için başının ağrıması yeterli, yada hafif öksürük bakınız Fatih terim. Siz gitsenize hafif öksürük var diye ne oluyor bakalım.
Gıda sıkıntısı olmaz mı? Siz okulların ilk tatilinde marketlere ugramadiniz galiba . Öngörü gereken bir durumda değil. Evlerine kapanmış kapatılmış
çiftçiler seracilar . Şimdi ekmeleri gereken yaz ürünleri için ardı ardına uyarilar geliyor . Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ongorulerimizi de ona göre yeniden değerlendirmek gerek.
barisltd yazan:
Ünsüzlere de test yapılıyor ama biz sadece ünlüleri duyuyoruz. :)

Bir de ünlüler doğal olarak risk grubu. Daha fazla insanla temas ediyor, daha fazla geziyor, daha fazla ortamda bulunuyor.

Gıda sıkıntısı olmaz, korkmayın.

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 11:12 #199

• Firat123
  • Firat123 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
Evde ders verme fikri çok acayip olurki ben hem kurum ortağı hemde zihinsel öğretmeniyim. İşin ucunda para dahi olsa ben annem babamı ziyaret edemezken öğrencinin evine nasıl giderim..Hem bunu öğrenci velileri kabul edip bizi evlerine alırlar mı hemde bunu diğer çalışan öğretmenlere nasıl yaptırabiliriz... Bu işin bizlik kısmı belli devlet eğerki ssk ve vergi kısmını üstlenirse öpüp başımıza koyalım onun haricinde kısa çalışma ödeneği bi nebzede olsa öğretmen ve personelleri biraz rahatlatacaktır. Bunların haricinde kimse başka bir beklenti içine girmesin...Ülkenin hali ortada adamlar her koyun bacağından asılacak diyor...Devletin kasasında para yoksa sana bana verecek yardımı da yoktur...

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 11:18 #200

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
devlet okulları 4 mayısa kadar tatil edildi, görünen o ki nisan sonunda da tümden tatil edilecek eylül ayına kadar. çünkü önce sağlık ve durum çok ciddi.
yaz tatilinde özel kurslar açılabilir denilse bile işin psikolojik boyutu var, normal zamanlarda yazın çocuğunu eğitime göndermeyen aile post corona günlerinde mi gönderecek, göndermez. sonuçta kurumlar ve çalışanlar kendilerine 6 aylık yol haritası çizmeli. gelinen noktada devletin ücretli öğretmenlerle özel eğitim kurumlarına yönelik bir planının olmadığı ortada. belki zaman içinde bazı pansuman tedbirler olabilir. dernekler yetersiz, neden yetersiz olduğu konusuna çok girmek istemiyorum, çünkü bu sadece özel eğitim derneklerine özgü bir şey değil, ülkedeki sivil toplum kuruluşlarının genelinde böyle, iktidarlar kendilerine yakın stk'lar istiyor, yani "hak alınmaz verilir" diyen dernekleri... bundan sonra iş ailelere ve çalışanlara düşüyor, durumdan etkilenen aileleriyle birlikte onbinlerce çalışan var, mağdur olan yüzbinlerce engelli ailesi var, onlar sesini yükseltmeli, başka çözümü yok. çare örgütlü hareket etmekte ama puan kaybedince sendika diye bağıran teknik direktörler gibi değil, maç başlamadan sesleri yükseltmek gerekiyor...
Son Düzenleme: 26 Mar 2020 11:21 yazan garip.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.259 saniye
Sistem Kunena Forum