Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: NE YAPMALI?

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 11:49 #201

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
Havalar güzel evin için de ders işlenmesine gerek yok. Bahçede de bu eğitim verilir. Öğrencinin ağzının içine girin demiyoruz. Devlet kilometrelerce uzaktan eğitim yapıyor. Siz düz mantık peşindesiniz.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 12:03 #202

• Mahsunkul
  • Mahsunkul Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Sadece adımı biliyorsun, hikayemi değil!
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: -3
dönmez yazan:
Havalar güzel evin için de ders işlenmesine gerek yok. Bahçede de bu eğitim verilir. Öğrencinin ağzının içine girin demiyoruz. Devlet kilometrelerce uzaktan eğitim yapıyor. Siz düz mantık peşindesiniz.
Hocam neyi güzel havanın? Türkiye sadece izmirden antalyadan oluşmuyor. Kar yağıyor burda. Adamlar markete bile çıkmayın diyor sen 3 5 kuruş kazanacan diye bunca insanın hayatını hiçe saymayı göze alıyorsun.
Herkes biliyor, geminin su aldığını.

Herkes biliyor, kaptanın yalan söylediğini.

Ve herkes biliyor, zarların hileli olduğunu.”

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 12:16 #203

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
3-5 kuruş ?
Burdaki insanlar 5 kuruş için mi günlerdir endişeli sence. Çalişansiniz galiba. Sizi çok etkilemez zannediyorsunuz. Şimdilik...

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 12:23 #204

• Seyduna2205
  • Seyduna2205 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Konunun farkında olmayanlar var hala, şu an mayısda acılsa ilk ödenek 25hazıranda o da kasada para kalırsa, yani şimdiden 3 ay var ilk ödrbeğe ertelemeleri saymıyorum, bu işin eylüle kadar uzama veya dha da uzama ihtimali var, ne yapılacaksa hem kurumlar hem de çalışanlar beraber yapılmalı, sonrası ve şimdiki süreç içinde etik kurallar oluşmalı birde sonrasında bu sorunlar çıkacaktır
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dönmez

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 15:04 #205

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
gezenti yazan:
Gıda sıkıntısı olmaz mı? Siz okulların ilk tatilinde marketlere ugramadiniz galiba . Öngörü gereken bir durumda değil. Evlerine kapanmış kapatılmış
çiftçiler seracilar . Şimdi ekmeleri gereken yaz ürünleri için ardı ardına uyarilar geliyor . Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ongorulerimizi de ona göre yeniden değerlendirmek gerek.

Uğramadım. Çünkü burada coronavirüs konusunu açtığım zaman zaten gidip 1 ay yetecek kadar alışveriş yapmıştım, çevremdeki eşe dosta da yaptırmıştım. Sonrasında da sadece normal alışverişimi yapıyorum.

Goda sıkıntısı olmaz, çünkü şu ana kadar Çin dahil, İtalya dahil dünyanın hiç bir yerinde yiyecek sıkıntısı olmadı. Yapılan salgın senaryolarının hiç birinde yiyecek sıkıntısı ön görülmüyor. Şu an dünyanın en büyük derdi tıbbi malzeme. Endüsttiyel malzeme sıkıntısı olabilir ama gıda sıkıntısı olmaz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 15:49 #206

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Bakış açılarımız farklı. Anlık dusundugunuzu zannediyorum. İlk tatil ilan edildiğinde ekonomiyi değil sağlığı dusunuyordunuz. (Sağlık tabi ki olmazsa olmazımız ancak ekonomik belirsizlik uzun süreçte virüs ten daha tehlikeli) Sizle ve sayın tartanç la kısa tartismalarimiz olmuştu. O zaman da söylemeye çalışmıştım. Konu sicakken gündem olustirmaliydik. O zaman kimse mağdur olmayacak diyen bakan bugün yasa yönetmelik diyor. Bugün ne zaman kapatırızı konuşuyoruz. Bugün gıda sıkıntısı yok diyenler yarın olunca patates depolarına göstermelik baskınlar yapacak . Kapitalizm her şeyi sağmak faydalanmak istiyor. Bakınız ABD valisi sistem sorun yasayacaksa yaşlılar ölsün diyor. Bizde durum bu noktaya gider mi bilemem. Ama bildiğim bir şey varsa İstanbul'da dün 1300000 kişi metrobüs kullandı işe gitmek zorundaydı çünkü. Sosyal devlet yok zaten ortada olağan donemlerin yasa yönetmelikleri var. Gıda işini hiç hafife almayın derim. almamissiniz zaten :)

NE YAPMALI? 26 Mar 2020 18:52 #207

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
gezenti yazan:
Bakış açılarımız farklı. Anlık dusundugunuzu zannediyorum. İlk tatil ilan edildiğinde ekonomiyi değil sağlığı dusunuyordunuz.

Lütfen coronavirüs için açtığım konunun ilk mesajını okuyun! :) :)

İlk mesajımdan beri ekonomik ve toplumsal tehditin sağlıkdan daha büyük olduğunu söylüyorum. Sağlıkla ilgili tehdit de ölümcüllükten ziyade sağlık sisteminin kapasitesi ile ilgili.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

NE YAPMALI? 27 Mar 2020 09:53 #208

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
son durum herkes kısa çalışma ödeneğine fit olmuş durumda, brüt ücretin yüzde 60'ı kadar 3 ay süreyle işkur ödeme yapacak koşulları tutana. çalışanlarını asgari ücretli gösterenler ve bunu kabul edenler yandı. istanbul'da bir öğretmen 4500 tl maaş alıyor, patron asgari ücretli gösteriyor yüzde 90'ının yaptığı gibi. şimdi o öğretmen 3 ay süreyle 1850 TL alacak ve istanbul'da geçinecek. oysa ki tam gösterilseydi 3500 TL civarında ücret alacaktı, geçmiş olsun...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.276 saniye
Sistem Kunena Forum