Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 16 Oca 2020 20:19 #65

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
işin merkezindeyim diyemem. 2002 yılından beri bu alanla iç içeyim. 2018 eylül den önce de devamsız öğrencilerim oluyordu. keyfe keder son anda yapılan iptallerde fatura kesiliyordu kimi telafi yapıyordu kimi yapmıyordu. ben kurumlarımda hep telafi yaptım. ama başka gün ama başka ay. 30 dakika geç de gelse, 30 dakika erken de gelse hep eğitimini tam aldı çocuklar. MHRS den randevu alıpta gitmeyeniniz oldu mu hiç bir kaç kez üst üste . sistem sizin randevu almanızı engelliyordu randevuya gitmediniz diye. aileye ödeme sorunu çözer mi büyük ölçüde çözer. ödemeyi almak için faturaya ihtiyacı olacak ailenin bir kurumu kaç kez dolandırabilir bir aile. sayın barış ın dediği gibi

Bugün her türlü mevzuata uyup bu işten para kazanıyorum diyen yalan söylüyor, eğitimciye hak ettiğini veriyorum diyen yalan söylüyor, nitelikli hizmet verebiliyorum diyen yalan söylüyor.

birde ben ekleyeyim benim 70 öğrencim var.kamera sistem aktifleştiğinden beri aylık ortalama %20 fire ile gidiyoruz. yaz ayları%40 ları buluyor. 200-300 öğrencisi olan bir kurumun bu sisteme uyuyorum demesi katmerli yalandan başka bir şey değildir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 16 Oca 2020 20:35 #66

• gezenti
  • Altın Uye
: 36077160-405.01-E.25141840 18.12.2019
Konu : Eğitim Öğretim Desteği
Kasım 2019 1. Taksit
Ödeme İşlemleri
........................VALİLİĞİNE
(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)
İlgi :a) Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının 22.02.2019 tarihli ve 23906 sayılı
yazısı
b) Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının 2008/88 Sayılı Genelgesi
2019-2020 öğretim yılı içerisinde özel okullarda eğitim ve öğretim desteği kapsamında
öğrenim gören öğrenciler için 17 Aralık 2019 tarihli ve 30981 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak
yürürlüğe giren Tebliğ'de belirtildiği gibi; ilkokul öğrencileri için 3.960.TL, ortaokul öğrencileri için
4.610.TL ve ortaöğretim öğrencileri için 4.610.TL. olarak ödenecek olan eğitim ve öğretim desteğinin
1'inci taksit tutarı olan % 35'lik dilim,öğrenciler adına özel okullara ödenmek üzere ilgili
malmüdürlüklerine 1[/b]3.01.42.00.09.9.9.11.1.03.5 harcama kaleminden ödenek gönderilmiştir.
e-Okulda Bakanlık MEM İşlemleri - Notlar ve Duyurular - Eğitim ve Öğretim Desteği Alan
Kurumlar Ödemeye Esas Tablosu üzerinden, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda
ödemeler yapılacaktır. Bakanlık MEM işlemleri altında yer alan ödeme listeleri, ödeme evraklarının
hazırlanması için kullanılacaktır. Ayrıca özel okulların eğitim ve öğretim desteğinden faydalanan
öğrenci raporları, e-Okul üzerinden Sınav İşlemleri - Notlar ve Duyurular bölümünden "Eğitim ve
Öğretim Desteğinden Faydalanan Öğrenciler Kurum Ödeme Listesi Kasım 2019 1. Taksit" başlığı
altında raporlanabilecektir. Ödeme listeleri 18 Kasım 2019 tarihinde e-Okul üzerindeki veriler esas
alınarak oluşturulmuş olup, ödemeler fatura karşılığında KDV dahil olarak yapılacaktır. Kesilecek
olan faturalara, harcama yetkilisi olan il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinin isimleri yazılarak fatura
ekine öğrenci listesi eklenip kurum hesap numarasını belirtir resmi yazıyla birlikte il/ilçe millî eğitim
müdürlüklerine evraklar teslim edilecektir.
Öğrenciler adına özel okullara ödenmek üzere ilgili malmüdürlüklerine gönderilen Kasım
2019 ayına ait 1'nci taksit ödemelerinin harcama yetkilileri tarafından ilgi (a) ve (b) yazılar
doğrultusunda işlem yapılması ve ödemelerin mali yıl sonu olması nedeniyle gecikmelere
sebebiyet verilmeden 23 Aralık 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.
Ayrıca Yabancı uyruklu öğrencilerden eğitim desteği alan öğrencilerin listelerde bulunması
durumunda bu durumda olan öğrenciler için eğitim gördükleri okullara ödeme yapılmaması ve eğitim
desteklerinin iptalleri yönünde Bakanlığımıza resmi yazı ile bildirilmesi hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.
Muammer YILDIZ
Bakan a.
Genel Müdür

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 16 Oca 2020 20:41 #67

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Tamam da açık bulmak isteyen kişi bu sistemde de bulur. Zamanında 200 kaydı olan kuruma 40 öğrenci anca geliyordu. 6 diploma kiralayan kurum biliyorum. Verilecek paranın üçte birini veliye vaat eden kurumlar kazanacak. Nasıl vaat ediyor demezsiniz zaten, şu durumda dahi yapabilenler var. Servis masrafı azalacak, ödenen maaşlar azalacak. Nitelikten bahsederken daha kötü hale getirilecek bu sektör. Siz üzerinize yapışan etiketi kaldırmaya çalışıyorsunuz, iyi şekilde düşünüyorsunuz. Keşke herkes sizler gibi düşünebilse...
Belki hep olumsuz tarafından bakıyorum fakat bunlar ihtimal dahilinde.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Son Düzenleme: 16 Oca 2020 20:45 yazan Obey.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 16 Oca 2020 21:19 #68

• gezenti
  • Altın Uye
evet katılıyorum. açık bulmak isteyen her sistemde bulur. kamera da bulduğu gibi, yüz tanımada da bulur. telefona çocuğun yüzünü çeker artırılmış sanal gerçeklik kullanır ne bileyim benim bilmediğim hangi teknolojik imkanı kullanır deler mi deler sistemi.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 16 Oca 2020 23:34 #69

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Obey yazan:
Önerdiğiniz uygulamaların avantaj ve dezavantajlarını göz önünde bulundurun.

Bakın ben bu alanda en eskilerden biriyim. 1993 yılından beri bu işi yapıyorum. Yani SGK'nın ödeme yapMAdığı zamandan beri...

Elbette veli ödemesinin de sıkıntılı tarafları var. Ben bunların hemen hemen hepsini yaşadım. Ama hepsine çözüm bulunabilir.

Şimdi özel sağlık sigortası yaptırsanız da ne yapıyor? Siz doktora gidip paranızı ödüyor, faturanızı alıyorsunuz.. Faturayı sigortaya veriyorsunuz, o da paranızın belli bir kısmını veya tamamını ödüyor. Tutup da size yolsuzluk mu var, kamera koyacam falan demiyor..

Yaşanacak her sorunun çözümü bulunabilir. Ben ödemelerin arttırılmasından ziyade ücretlerin serbest bırakılmasının hem daha adil, hem daha güvenli olacağını düşünüyorum. Meb'in mevcuatındaki şartları sağlayan bir kurum zaten belli gider maliyetleri altına girmiştir. Çocuk gelmesin, parasını alayım demesinin mantığı olmaz.

Ayrıca sayın Gezenti'nin söylediklerine de sonuna kadar katılıyorum. Biz kirayı, elektriği, suyu, öğretmen ücretlerini, yakıt parasını ve bilimum masrafları çocuk geldiği saat kadar ödemiyoruz. Tek çocuk gelse de, hepsi eksiksiz gelsede aynı şekilde ödüyoruz. O zaman çocuğun annesinin günü var diye gelmediği dersin parasını benden kesmeye kimsenin hakkı yok!

Kaldı ki, hiç kimse parasını kendi eliyle ödediği derse gelmemezlik etmez. İsterse bu parayı MEB veriyor olsun. Şimdiki sistemde velinin parayla uzak yakın alakası yok. Derse gelse ne olur, gelmese ne olur?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 16 Oca 2020 23:36 #70

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Obey yazan:
Tamam da açık bulmak isteyen kişi bu sistemde de bulur.

Açık bulmaya falan gerek yok ki... Çocukları toplayın minibüsle... alın getirin kuruma... 2 saat çizgi film izletip geri gönderin. Oldu bitti.

Üçkağıt yapmaya bile gerek yok. Her şey mevzuata uygun.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 17 Oca 2020 00:03 #71

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Kurumunuza, kendinize güveniniz var. Birkaç kişi aracılığıyla da kurumunuz hakkında bilgi aldım. İşin objektifliğini bu sebeple dile getirdim. Her kurum sahibi sizin gibi değil. Ya da sayın Tartanc gibi bahçesiyle, havuzuyla, servisiyle ilgilenmiyor. Siz kurumunuzu çocuğunuz gibi görüyor, ilgileniyorsunuz. Ama belli bir güruhun ilgilendiği tek şey ödeneklerden en fazla kazancı çıkarmak. Tamamiyle ücretli olsa sizin kazancınız artar. Ama bu ücreti karşılayamayacak veliler var. O çocuklar ne olacak? Sadece kendi açınızdan bakmayın olaya. Makbuzla ödeme alsa ne olacak? İşin içine para girdiğinde, kurum sahibinden öğretmenine herkes pastadaki payını arttırma peşinde. Veliye makbuzu al, parayı çek, yarısı senin deseniz ne cevap alırsınız?
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Son Düzenleme: 17 Oca 2020 00:04 yazan Obey.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 17 Oca 2020 00:31 #72

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Obey yazan:
Tamamiyle ücretli olsa sizin kazancınız artar. Ama bu ücreti karşılayamayacak veliler var.

Bakın kurumların gerçekten özel olduğu zamanlarda bizler neredeyse %8-10 oranında ücretsiz çocuk alırdık. Bir kısmına ciddi indirim uygulardık.

Onu geçelim de, her şeyden önce aylık geliri 20.000TL olana da, işsiz güçsüz adama da aynı oranda eğitim ödeneği verilmesi zaten yanlış. Her çocuğa aynı oranda 8 bireysel ve/veya4 grup ücreti verilmesi de yanlış. Ayda 4 saat eğitim ihtiyacı olan da var, ayda 24 saat ihtiyacı olanda...

Daha önce de söyledim... Mevzuata uygun kurulmuş, yanı fiziksel şartları sağlayan, gerekli, yeterli personeli olan bir kurum veli gelmedi diye kar edemez. O yüzden velinin gelmemesinden ancak elektrik su tasarrufu yapar.

Şimdi hangi çocuğa ne kadar destek gerektiğinin altyapısı dahi yokken veli parayı ödemezse, veya kurum veliye para teklif ederse gibi şeyleri tartışmanın da anlamı yok. Bu tür şeyler her zaman olacaktır.

Daha önce de söyledim... değil kamera vs, çocuğun bir tarafına çip taksan bu yine suistimal edilebilir.

Parası olmayan veli için çözüm gayet basit ve nettir. Gider, uygun fiyatlı kurumlardan biriyle anlaşır, ay sonunda faturasını alıp MEB'e götürür, parasını alır. Hatta gerekirse devlet üstüne harçlık, yol parası falan bile verebilir.

Parayı tahsil etmek de kurumun meselesidir. Gidip mobilya aldığınızda satıcı parasını sizin maaşınızdan yapılan kesinti ile devletten almıyor. Sizden alıyor. Onlar nasıl bu işi çözüyorlarsa biz de çözeriz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: AliGalipDursen
Sayfa oluşturma zamanı: 0.283 saniye
Sistem Kunena Forum