Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Kamera sistemi

Kamera sistemi 03 Eyl 2018 23:15 #97

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
Daha ayın ilk iş günü olduğu için çıkar tak ile bugünü eksiksiz atlattık,ama ayın sonlarına doğru çıkardığımız öğrencileri nasıl yerlestirecegiz gün ve seans kalmayınca bilmiyorum, hele de okullar açılınca tam bir muamma,okul sorunu olmazsa bir şekilde cozeriz, dernekler en azından okullar açılmadan bu konuda bir çaba sarf ediyor mu bilgi alabilirsek memnun olacağız
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kamera sistemi 04 Eyl 2018 08:02 #98

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
kamera sistemine uyum sağlarız öyle ya da böyle. önümüze gelenleri olduğu gibi kabul ettiğimiz için işimiz bu. bizim şimdiden asıl hedefimiz ücretleri arttırmak olmalı.çünkü en az %20 az ödenek alınacak. örneğin aylık 250 milyon ödeniyorsa bu 200 milyonlara düşecek. o da en az. eğer kamera sisteminde amaç gelen öğrenciler ile gelmeyen öğrencileri ayırıp ona göre ödeme yapmaksa buna sözüm yok. fakat amaç aylık 50 milyon daha az para vermekse zaten elden birşey gelmez. yok eğer amaç kamera sistemi ile eğitim verilen öğrencilere hakkıyla para ödenmesi ise bu acilen zam oranına yansımalı.

çözüm ise kamera iptal olsun şu olsun bu olsun değil acilen ücretlere zam yapılmasıdır. sgk prim desteğidir. sektörün acil olarak zama ve hibe desteğine ihtiyacı vardır.

örneğin; 100 öğrencisi olan bir kurum okul dönemi yüzünden, ders saatine uyulamaması yüzünden veya servis aracının olası arızaları yüzünden derse getiremediği ve ay sonunda telafi imkanı bulamadığı öğrenci yüzünden en fazla 80-85 öğrenciye fatura kesecektir.aradaki 15 öğrenci 9000 tl eksik ödenek demek. zaten zar zor işi çeviren kurumlarımızın bu kaybı mazottan (mazot ödemeleri daha da artacaktır eksik dersleri tamamlama nedeniyle) çıkaramayacağına göre personel azaltmaya gidecektir.bu da işsizler ordusuna eklenecek asker demek.
yapılacak iş gelen getirilebilen öğrencinin ücretini arttırmak gerekiyor demek.

biliyorum bunlar da hayal ama düşüncelerim bu yönde.
saygılarımla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hamit

Kamera sistemi 04 Eyl 2018 10:43 #99

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
İL MEM dilekçe vereceğim. Bütün kurum kayıtlarının incelenmesini isteyeceğim. Merak ettim bazı şeyleri. :)

Kamera sistemi 04 Eyl 2018 10:49 #100

• waramiral
  • Platin Uye
onu ay sonunda birlikte yapacak olan tek siz değilsiniz sn.tartanc. bir daha söylüyorum en az 75 milyon tl az ödenek alınacak bu ay diğer aylarda ise 50 milyondan az ödenek almayacağız. bu defa neyin ne olduğu görülecek. ay sonunu iple çekiyorum

Kamera sistemi 04 Eyl 2018 15:28 #101

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
Bugün 15:15 itibariyle mebbise giremiyorum girebilen var mı

Kamera sistemi 04 Eyl 2018 15:46 #102

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
tartanc yazan:
İL MEM dilekçe vereceğim. Bütün kurum kayıtlarının incelenmesini isteyeceğim. Merak ettim bazı şeyleri. :)
aynı fikirdeyim, biz de aralık ayı sonunda izmir genelinde 4 aylık böyle bir bilgilendirme talebinde bulunacağız, bizim kurumda yaz aylarında yüzde 15-20 devamsızlıktan kaynaklı gelir kaybı oluyor ama burada yazanlara bakılırsa yazın tüm kurumlarda eğitim kesintisiz devam ediyor ve bu kurumlar yalnızca kameralı sistemden etkileniyor; hatta bazı kurumlara kamera falan da vız geliyor.
unutmayın hepimiz aynı yasa ve yönetmeliklere tabiyiz, hepimiz aynı havuzdan ücret alıyoruz, hepimiz aynı gemideyiz...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Kamera sistemi 05 Eyl 2018 07:49 #103

• waramiral
  • Platin Uye
bazı kurum sahibi arkadaşlar eski düzende dersleri yazmaya devam ediyor ve kafalarına göre ders planı oluşturuyorlarmış. sn.garip in dediği gibi aynı yönetmeliklere talibiz arkadaşlar.

bir hocamın dediği gibi sırf öğrenciyi derse yetiştiremediği için eksik ders yazanlar veya keyfi nedenlerle gününde gelmeyen öğrenciden dolayı eksik fatura yazmak zorunda kalan kurumlar kötü olarak görülecek ve yine aynı faturayı yazan kurumlar (eski düzende devam edenler) ise işini temiz yapmış olarak görülecektir. madem kamera sistemi var hepsi kontrol edilecek arkadaşlar. bu işin ciddiyetinin sanırım bu arkadaşlar hala farkında değiller. eskisi gibi kurum açmalar, sırf öğrenciyi kaybetmemek için 3-4 gün alanlar artık kendinize gelmelisiniz.

devlet bize ayda 8 saat bireysel 4 saat grup eğitiminin ücretini veriyor. siz de lütfen programlarınızı buna göre yapın. yarın fazladan aldığınız öğrencinin hem kuruma hem de personele fazladan emek olduğunu unutup sırf kaybetmemek için bunu yapmayın. ne veriliyorsa onun eğitimini verin. muhafazanallah sonra bunlara ders veriyorsunuz parasını alıp fatura kesmiyorsunuz diye de ceza işlemi uygulanırsa şaşırmayın. ha her geldiğinde 1 saat verip ayarlarım bi şekilde diye düşünenler de sanırım mazot fiyatlarından haberleri yok.

bu kamera sistemi sayesinde devletin ödediği aylık toplam ücret düşecektir. şimdiden buna göre bir çözüm üretmeli ve gereken işlemler şimdiden başlatılmalıdır.

Kamera sistemi 05 Eyl 2018 09:28 #104

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Kurum Müdürü Arkadaşların Dikkatine:

İstanbul da bir kurumda, gelmeyen öğrenciye fatura kesiliyor. Kurum sahibi para kazanıyor!

Veli durumu mem şikayet ediyor. Durumun sehven olması ve paranın iade edilmesi yeterli değil. Müdür görevden alınıyor hemen. Ayrıca Savcılık soruşturması ve mahkemeye veriliyor.

Kurum sahibine veya kuruma bir şey olmuyor.

Lütfen dikkat ediniz. Yanmayınız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zerwan
Sayfa oluşturma zamanı: 0.255 saniye
Sistem Kunena Forum