Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Kamera sistemi

Kamera sistemi 14 Eyl 2018 14:17 #121

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
herkes de bir belirsizlik var allah sonumuzu hayır etsin
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kamera sistemi 15 Eyl 2018 14:47 #122

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
bu ülkede rehabilitasyonların işe yarar bir eğitim verdiğine inanmayan bir bürokratik yapı var.
zaten biz bu eğitimi istemiyoruz,gelişmiş ülkelerin gözünde istiyormuş gibi bir izlenim oluşturalım istiyoruz,bu da bize yeter diyen bir anlayış var.
yıllardan beri bu rehabilitasyonlara olmayacak şeyler konusunda direttik.hala vazgeçmediler diyen bir güruh var.
biz örgün eğitimde hafta 35-40 ders alan normal zekadaki çocuklara yıllardan beri adam akıllı bir eğitim verip,bir türlü istediğimizi alamadık,engelli bir çocukta ne olabilir ki diye düşünen birileri var.(ki bu ayda 8 seansla bizim çocukları uçurmamızı bekliyorlar)
bedensel engelli bir bireye özel hastanede yıllardan bu yana bizim ücretimizin üç katını veriyorlar.bunu normal sayıyorlar.
şu an da ki aldığımız ücret yıllar öncesine göre kıyaslanırsa dörtte biri ancak vardır.hala da çok diyen birileri var.
daha önce altı ders karşılığında bu ücret alınıyorken sekiz derse çıkardılar.bu iki dersin ücretini ödeyeceğiz diye söz verdiler.sözlerini tutmayan birileri var.(Ankara Kocatepe Cami toplantı salonu)
sürekli ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler.artık sıtma da bizi öldürmeye başladı.
sözün özü her şey,her geçen gün daha da kötüye gitti.
kamera sistemine karşı değiliz,ama bu ücretlerle bu iş yapılmaz,yapılamaz.Allah büyük şehirlerde bu işi yapanlara yardım etsin.onların giderlerini düşündüğüm zaman aklım almıyor.
benim fikrim olmuyorsa,topyekün kapatalım gitsin.
yazık günah bu kadar çocuklara,bu sektörden ekmeğini kazanan insanlara yazık.
el insaf be.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Kamera sistemi 15 Eyl 2018 15:10 #123

• selim80
  • Tecrubeli Uye
yıllardan beri bu sektörde çalışanlara işkence çektirdiler.aynı zaman da engelli çocuklara ve velilere de.
koskoca il de psikiyatrist yokmuş çocukları 100 km ötedeki başka bir ile sevk ettiler ve hala da ediyorlar.bu insanlar bu sıcaklarda engelli çocuklarını kucaklarına alıp . bu raporları alabilmek için çile çekiyorlar.buna hiç kimse dur demiyor.neden peki,zaten öyle olsun ki,veliler vazgeçsinler istiyorlar.
çocuğun yüzüne bakarak gelişme olmamış diyerek RAM lar tarafından raporları kesiliyor.buna bir dur diyen yok.neden peki,zaten öyle olsun istiyorlar.
çile bülbülüm çile.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Kamera sistemi 15 Eyl 2018 15:20 #124

• selim80
  • Tecrubeli Uye
bir velim bugün facebook da bu yazıyı paylaşmış.durum bu.engellinin ülkemizdeki pozisyonu

Herkes gibi evleniyor.Herkes gibi sıradan bir hamilelik yaşıyor ve bebek bekliyorsunuz.Şans eseri Yaradan size farklı bir bebek gönderiyor.Belkide ona en iyi bakabilecek anne baba olarak sizleri seçiyor.Başlarda yıkılıyor,üzülüyor,çaresiz hissediyorsunuz.Sonrasinda öyle bir aşkla seviyorsunuz ki,döktüğünüz gözyaşları için evladınızdan utanıyorsunuz...Doğumdan itibaren hastane odaları,fizyoterapiler özel eğitimler hepsi sizi bekliyor.Yıllarca bıkmadan yorulmadan götürüyorsunuz.Ağzından çıkan her yeni kelime,attığı minicik bir adım,ezberlediği küçücük bir şarkı mutluluk sebebiniz.Evde düğün bayram...Sonra okul çağı geliyor.Herkes elini kolunu sallayarak gidip sistemde hangi okula çıkmışsa oraya yazdırıp evine dönüyor.Siz zaten hakkı olan eğitimden faydalanabilmek için kendinizi paralıyorsunuz.Kaydolana kadar canınız çıkıyor.Yetmiyor her geçiş döneminde aynılarını sil baştan yaşıyorsunuz.Dışarda görseniz yüzüne dahi bakmayacağınız adamlara! saatlerce dil döküyorsunuz.Kendinizi çocuğunuzu ispat etmeye çalışıyorsunuz.Oysaki kolunuzu bile kıpırdatmamanız gerekirken...En doğal hakkınızken...Yani demem o ki hayat hiç adil değil.Hayat herkese eşit davranmıyor.Insanlar zaten zor olan hayatınızı daha da zorlaştırmak için elinden geleni yapıyor.Her gecenin bir sabahı,her karanlığın bir aydınlığı vardır.Sonuna kadar mücadeleye devam...Biz gücümüzü dişimizle tırnağımızla bugünlere getirdiğimiz o güzel evlatlarimizdan alıyoruz.Ötekileştiremiyeceksiniz...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, zerwan, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

Kamera sistemi 15 Eyl 2018 15:33 #125

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Selim bey paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

Kamera sistemi 15 Eyl 2018 15:41 #126

• selim80
  • Tecrubeli Uye
rica ederim sayın hocam.
ne yazık ki,durum bu

Kamera sistemi 12 Eki 2018 16:47 #127

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
bağlı bulunduğumuz milli eğitim bizden eylül ayı kamera kayıtlarını istedi cd'ye çekmemiz lazımmış o kadar görüntüyü ben nasıl cd'ye çekerim ya

Kamera sistemi 12 Eki 2018 17:02 #128

• deniz76
  • deniz76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
HOCAM BAKANLIĞIN BÖYLE BİR TALEBİ OLMADI İL VE İLÇELERE DURUMUN NA MÜMKÜNLÜĞÜNÜ ANLATINIZ.. ZİRA BİZ ÖYLE YAPTIK VE ÖNCE PEK ANLAMAK İSTEMEDİLER İSEDE AKTARMANIN BİLE 150 SAAT SÜRECEĞİNİ VE YAPILAN 2 SAATLİK KONTROLDE BİLE 10 ÖĞRENCİYE BAKABİLDİKLERİ İNİ GÖRÜNCE ANLAYABİLDİLER.. BULUNDUĞUMUZ İLÇE REHABİLİTASYONLARI MÜMKÜN OLDUĞU ÖLÇÜDE ZARARA UĞRATMAMAK İÇİN ÇABA SARFEDEN BİR İLÇE..HEPİMİZ AYNI SEYİ YAPARSAK DAHA ETKİLİ OLACAKTIR.KEYFİ UYGULAMALARA MÜSAADE ETMEYELİM BUYURSUNLAR KURUMUMUZDA İŞLERİMİZİ AKSATMADAN KONTROLLERİNİ YAPSINLAR BİZDE
ELİMİZDEN GELDİĞİNCE İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRALIM BAŞKA BİR ÇÖZÜMÜ YOK GİBİ.. (MUHTEMELEN BU KONUDADA ORTAK BİR HAREKETİMİZ OLMAYACAKTIR AMA BEN YİNEDE YAZMAK İSTEDİM)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: halit73
Sayfa oluşturma zamanı: 0.277 saniye
Sistem Kunena Forum