Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 15 Oca 2020 20:03 #41

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 353
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın garip her zamanki gibi sansasyon pesinde pilot olarak ankarada belli kurumlarda başlanacağı konuşuluyor.Lakin bu sene içerisinde geleceği henüz belli değil bakanlık çalışmaları devam ediyor...ama sayın garip halen daha .uzum yeme derdinde değil ilaha bağcıyı nasıl alt üst edeğim derdin de..merak etme gelecekse gelir ..bu sektör senin söylemen nen ne batar ne de cikar....
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 15 Oca 2020 20:18 #42

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
Zam oranında herkesin ayrı bir matematiği var. 300 üzeri öğrencili kurumlar %15 bile uçurur beni derken toplantıda %35 olmalı diyenler, söylerken kendileri bile inanmamış bu orana. Başkan buradaki yazılarında hep kurum sahiplerine hitap etmiş ama, her başınız sıkıştığında bahsettiğiniz istihdam edilen öğretmenleri göz önünde bulundurmamış. REHABİLİTASYON MERKEZLERİ KURUM SAHİPLERİNDEN İBARET DEĞİLDİR. Temsil ettiğiniz sektörü sınırlandırmayın.
Zam oranına gelince, durum değerlendirmesi yetersiz, eylem planı yok.%15 zam oranını başarı gibi gösterecek başkan ve sevinse ayrı üzülse ayrı durumdaki kurum sahipleri.İsteyin sayın kurum sahipleri, isteyin daha yüksek oranları. Bahsedilen oranlar gerçekleşsin ki şu öğretmenlik meslek kanunu da çıksın. Kimse rezil olmasın artık. Küçümsemek gibi görünmesin ama, misafire çay getiren görevliyle öğretmen aynı kefeye konmasın. Kimse mağdur olmasın. Umarım dedikleriniz gerçekleşir sayın Garip. Benimle aynı işi yapıp, benden fazla mesai harcayan insanların daha düşük maaş alması benim zoruma gidiyor.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
Son Düzenleme: 15 Oca 2020 20:19 yazan Obey.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 15 Oca 2020 20:42 #43

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Nicelik tamam da nitelik ne olacak. Bir kısım yüz tanımaya karşı bir kısım istiyor. Kamera geldi. Geldi de ne oldu? Çocuk kuruma geldi mi gelmedi mi sorunu çözüldü. Seansa girdi mi girmedi mi sorunu da yüz tanımayla çözülecek. tamam her şey bitiyor öyle mi? Yüz tanıma uygulansın bir kaç ay sonra sosyal medyada görürüz 2 öğretmen otistik çocuğu kafasından sabit tutup yüz tanımaya okutturmaya çalışıyor. yada tekerlekli sandalyede gelen 25 yaşındaki cp li bireyi üç kişi kucaklamış falan. böyle 2 haber anında bitirir yüz tanımayı.

verilen eğitimin içeriğini sorgulamayalım da çocuk geldi mi derse girdi mi ? bütün dert bu olsun. İzmir civarında kullanılan bir özlü sözü biraz yumuşatayım. Bütün kuşları gördük bir tek leylek kaldı.

Ülkemiz gerçeği ortada. özelikle küçük şehirlerde/ilçelerde ahbap çavuş ilişkisi ile illaki bu soruna da bir çözüm !!! bulunur. Aileler bilinçlendirilmedikçe bu işin çözümü yok. Verin parayı aileye, ailede kuruma yapsın ödemeyi. bu işi kullanan, şaibeli aile 2-3 ayda belli olur. kamera sisteminizde kalsın. ihtilaf mı var. isteyin kurumdan kayıtları. yok aile ile kurum anlaşırsa ne olacak? yav adamın niyeti kötüyse her şekilde bir yol bulur.

Balık baştan kokar. Özel eğitim kurumlarınızı denetlemeye gelen müfettişlerden kaç tanesi kaç aileyle görüştü. benim çalıştığım kurumda Nisan-ağustos arasıydı galiba 3 kez denetim oldu. sonuncusu bakanlık müfettişleri. Müfettiş bey SGK dosyası istiyor. gayri ihtiyari neden diye sorduk. ya ödemiyorsanız dedi. ödemiyorsak borç bizim faiziyle alacak sgk falan dedik ama neyse dosyayı çıkardık, en üstten son ay borcu yoktur yazısını verdik. Müfettiş bey bütün ayların ödeme evrakını istedi. maaş bordroları mı dedik. hayır sgk ödeme evrakı. bankadan otomatik ödeniyor yahu dedik. ben bilmem ödeme evrakı dedi. her ay muhasebecimizin mail attığı borcu yoktur yazılarına fit oldu. son ay yeter hocam borcu yoksa yoktur zaten falan anlatmaya çalıştık ama nafile.

demem o ki Niteliğe odaklanalım bayanlar/beyler. yoksa nafile daha çok tartışırız. yüz tanıma yetmez avuç okuma+kamera+ DNA testi diye uzar gider
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 15 Oca 2020 20:52 #44

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Kesinlikle katılıyorum. Bu kurumlar kesinlikle kurum sahiplerinin değildir! Öğretmen fizyoterapist vd. Eğitim kadrosu ve diğer personelindir. Ama en çok da engelli bireylerindir. Fakat bu kurumlar kapandığı zaman emin olun en çok engelli bireyler kaderine terkedilmiş olacak. Kurum sahipleri zaten yatirimindan ümidi kesmiş durumda.

Asıl konu ise bu kurumlar kapansa sevinecek ÖZÜRLÜLER var. Sanki o kadar emek veren yatırım yapan mücadele eden kendileriymis gibi.
Her kurum sahibi sahtekar veya silahı belinde mafyaymis gibi göstermeye çalışan ahlaksizlar var. Emin olun bu arkadaşlara gel kurum senin olsun desek 1.ay o dedikleri insanlar kendileri olurlar. Hemen bir el çantası traslar yeni saat cep telefonu çekip patron şekline burunurler. 2. Ay sahtekar olduklarını kendilerine bile itiraf edemezler. Sonra bir bakmışsın burada aldığımız ücret şöyle böyle derler. Ama gelin görün ki emek veren mücadele eden patronlar bunların gördüğü patronlar gibi kesinlikle değiller. Yeri gelir yerleri siler yeri gelir servis yapar yeri gelir çay kahve verirler. Bundan da utanmazlar. Bir umut beklerler hayal kurarlar Allah'tan Umut kesilmez diye.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 15 Oca 2020 20:54 #45

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Öğrenci sayısı çok olan bir kurumu %15 lik zam kurtaramaz. Normal şartlardan bahsediyorum tabi.

Şayet yüksek oranda zam olmazsa bu sene, kurumlar büyükşehirlerde kiler bir şekilde kapanmaya başlar. Birleşmeler filan...

Ankara da demo başlıyor. Sorun çıkmazsa bütün ülkede uygulanacak. Kısa bir süre sonra.
Bir şekilde işlerini yürütenlere dikkat edin. Bakın neler neler yazacaklar.

Nitelik her zaman sorun. Bu sorunu ailelerin farkındalığı çözebilir.

Kurumlar iyi öğretmenler sayesinde ayakta durabilir. O yüzden arkadaşlarımıza her açıdan düzgün çalışma şartları oluşturmalıyız.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 15 Oca 2020 21:17 #46

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Boşverin yüz tanımayı falan... Ödemeleri kaldırsınlar ya da istiyorlarsa velilere ödeme yapsınlar.

Bedava sirke baldan tatlıdır anlayışıyla bu iş hiç bir yere varamaz. Bir görelim bakalım veli kendi eliyle para ödeyince kimler kalıyor, kimler gidiyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, tartanc, obay35 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 15 Oca 2020 21:47 #47

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
12 yıl önce merkezi açtığım sokakta bizle birlikte açılan bakkal 2.dairesini aldı. "Faizler düştü, mal almayınca para birikmiyor abi" dedi bana. Helali hoş olsun.
Yani küçümsemeyorum ama bakkalın bile %30 un altına satmadığı canım ülkemde bi biz miyiz? ...............
Arkamızı kollamaktan önümüzü göremiyoruz. %5 i gösterip %? verecekler onunda ne olduğunu bilmiyoruz.
Bizide kepaze ettiler personelimizide.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 15 Oca 2020 23:54 #48

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Hangi sistem gelirse gelsin olan yine işini iyi yapan kurumlara oluyor , art niyetli kurumların önüne geçilmiyor bu en kötüsü değil mi .. öyle bir sistem gelsin ki hiç kimse hakkından fazlasını almasın ama işini samimi yapanların da hakkı verilsin .. öncelikle yeni bir yönetmelik çıkacaksa ve arada ki çürüklere darbe vurulacaksa bunu ücretleri ciddi şekilde yükseltip yapmalılar.. çünkü korkarım ki yine olan bizlere olacak ve çürükler yine bir açık bulup yollarına devam edecekler ...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.322 saniye
Sistem Kunena Forum