Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Soru Cevap Bölümü

BAŞLIK: 2020 ZAM ORANI

2020 ZAM ORANI 10 Oca 2020 14:34 #105

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Ben ciddiyim.%15 ve üstü benim .Yemekler sizden. :silly: :lol: :cheer:

Yakında zaten öğreneceğiz.az kaldı sayılır.

Kaybedersem zaten sektör kaybetmiş olacak. Bunu hiç istemem.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2020 ZAM ORANI 10 Oca 2020 15:40 #106

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
120TL'nin altında seans ücretiyle bu işi yapmanın hiç bir mantığı yok. O da %30 üstünde artışa denk geliyor.

Biz sarı öküzü seans sayıları 6'dan 8'e çıktığında verdik. Sadece o zamanki kaybımız %35.

Ne %5 'e üzülürüm, ne %15'e sevinirim. İkisinin birbirinden pek farkı yok kanımca. Seans ücretine ha 5TL zam gelmiş, ha 10TL zam gelmiş.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2020 ZAM ORANI 10 Oca 2020 16:25 #107

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
ÇARE DROGBA!
"Yalova'da otizmli, down sendromlu, zihinsel engelli, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu bulunan çocuklar için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapımına başlanan Özel Eğitim Kampüsü, bu yıl hizmete girecek. İsmetpaşa Mahallesi'nde deniz manzaralı ve kente hakim bir tepede 12 bin 766 metrekare alanda yaptırılan kampüs; tanı, teşhis, yönlendirme ile ihtiyaç duyulan tüm özel eğitim uygulamalarını tek çatı altında buluşturacak. Bakanlığın Türkiye'deki ilk özel eğitim kampüsü niteliğiyle bu yıl açılması planlanan merkez; havuzları, açık ve kapalı spor alanları, uygulama evleri, hobi bahçeleri, anaokulu, müzik ve dil konuşma odaları, teknoloji tasarım laboratuvarları, eğitim atölyeleri, konferans salonu ve yemekhaneleriyle özel çocuklara hizmet verecek." hürriyet/7.1.2020

MEB'nın yapması gereken budur, her ile nüfusuyla orantılı bu şekilde kampüsler açmak, ama içini de, eğitimsiz, özel eğitim yeterliği olmayan ordan burdan torpilli kişilerle değil, öncelikle alan mezunu öğretmenlerle doldurması ve eğitim kalitesine önem vermesidir. kaynak mı? özel özel eğitime giden milyarlarca liralık ödenek...
rehabilitasyon merkezleri de özelleşmeli ve 3 yıllık geçiş dönemiyle bu saçma sistem son bulmalı. inanın tüm taraflar için en sağlıklısı budur...
Son Düzenleme: 10 Oca 2020 16:25 yazan garip.

2020 ZAM ORANI 10 Oca 2020 17:30 #108

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
MEB'nın yapması gereken budur, her ile nüfusuyla orantılı bu şekilde kampüsler açmak, ama içini de, eğitimsiz, özel eğitim yeterliği olmayan ordan burdan torpilli kişilerle değil, öncelikle alan mezunu öğretmenlerle doldurması ve eğitim kalitesine önem vermesidir. kaynak mı? özel özel eğitime giden milyarlarca liralık ödenek...
rehabilitasyon merkezleri de özelleşmeli ve 3 yıllık geçiş dönemiyle bu saçma sistem son bulmalı. inanın tüm taraflar için en sağlıklısı budur...

Doğru! Buna katılıyorum.

Ama ben daha Milli Eğitimin doğru dürüst işletebildiği, başarıya ulaşmış bir projesini göremedim.

Yıllar önce de aynısını CP'liler için yapmışlardı burada... Hiç adını duydunuz mu?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2020 ZAM ORANI 10 Oca 2020 17:39 #109

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Çok doğru kanal İstanbul için harcanacak milyarlarca dolara Türkiye'nin her ilçesine bir kampüs kurulur ve ya Ankara eski belediye başkanının şube müdürlerinin odalarına aldığı 550 milyon liralık tropikal çiçeklerin ,dev dinazor ve robot heykellerinin, kağıt üzerinde görünen ama aslında olmayan üst geçitlerin, kilometrede 80 litre yakıt tüketen araçların parasına. . ama her ne hikmetse kaynak kısmı düşünülürken mevcut rehabilitasyon merkezlerine ödenen üç kuruşun dışında hiç bir şey aklınıza gelmiyor. bir rahat bırakın şu sektörü.

2020 ZAM ORANI 10 Oca 2020 17:57 #110

• obay35
  • obay35 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: 0
her daim özel eğitimleri eleştirenlerin (eleştiri yapmak doğal bir haktır ancak hakkaniyet ölçüsünde olursa) MEB STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞI'NIN 2018 yılı idare faaliyet raporuna bakmaları da gerekir.evet gönül isterki özel eğitimlerde de yüzme havuzlu,spor salonları olan bahçeli yerleşkelerde eğitim verilsin.bunun olabilmesi için önce bu kurumları destekleyecek teşvikler verilecek mesela engellilerin taşınması için minibüslerin kdv ve ötv.den muaf tutulması,düşük faizle uzun vadeli kredi kolaylığı getirilmesi gibi..bunun ötesinde engellilerle çalışmayı(mecburiyetten ve devlete atanamadığı için değil) gerçekten arzu eden nitelikli eğitimciler olması gerekir.özel eğitim kurumlarında çalışan eğitimcilerin meslek ve özlük hakları yasal olarak güvence altına alınmalı.bunlar yapılmadan ne çalışanlar ne de kurumlar bir bütün olacaklarına birbirlerine hasım olurlar,bugün olduğu gibi..

2020 ZAM ORANI 10 Oca 2020 17:58 #111

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
okuma ve okuduğunu anlama modülü üzerinden açıklayayım:
özel eğitime gereksinim duyan çocuklar için dünyanın hiçbir yerinde bu kadar masraflı ve karşılığında ayda 8 seans (25 günlük sertifikalarla verilen) bireysel eğitim gibi saçma bir sistem yoktur. bu çocuklar ayda değil günde 8 seans özel eğitim desteği almalıdır, içinde akademik desteği, bireysel, grup eğitimleri, sporu, sanatı, günlük yaşam becerileri, öz bakım becerileri, sosyal yaşam becerileri, tarımsal rehabilitasyonu vb olan. bunun yolu da yukarıdaki örnekte olduğu gibi kampüsler kurmaktır. barışa katılıyorum, devletin bu konuda iyi bir örneği yok ama olmayacağı anlamına da gelmez. yurt dışında çok güzel örnekler var bununla ilgili, gittim, gördüm, inceledim. aradaki fark insan faktörü, bizim toplumsal olarak bazı sıkıntılarımız var sanırım, genetik, kültürel ve ahlaki... kamu, özel her yer sıkıntılı, sabah antep'te bir öğretmenevi md. kendisini md yapan tüm siyasilere sosyal medya üzerinden teşekkür ediyor, 1 saat sonra görevden alınıyor, taksiye biniyorum, taksici diyor ki bizim taksici esnafı şöyle böyle, telefoncuya giriyorum, aman diyor bizim sektörün yüzde 90'ı sahtekar, telefonunu herkese teslim etme, kasaba gidiyorum, abi biz dana kesiyoruz, diğerleri keçi, at, eşek diyor... yani bu toplumda sanırım çok fazla iyimser olmamak gerekir, yine de fiziksel koşulları oluşturmalı devlet, belki tutar, yalova örneğini izleyelim, görelim.
ÇARE DROGBA!!!
Son Düzenleme: 10 Oca 2020 18:01 yazan garip.

2020 ZAM ORANI 10 Oca 2020 18:31 #112

• yayla06
  • yayla06 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 42
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
garip yazan:
yurt dışında çok güzel örnekler var bununla ilgili, gittim, gördüm, inceledim
Sayın Garip öncelikle yazdıklarınıza katılıyorum.
Yurt dışında hangi ülkede incelemelerde bulundunuz? Bende o doğrultuda araştırıp incelemek isterim.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye
Sistem Kunena Forum