Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: 2021 ZAM ORANI

2021 ZAM ORANI 01 Oca 2021 17:49 #33

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Yarın saat 16.00 yapacağımız twet etkinliğinin tagı
ÖzelEğitime Destek olacaktır. Katılımlarınız çok önemlidir.

Not. Sektörün bütün paydaşlarının lehine elini taşın altına koyan veya koyacak olan herkese teşekkür ederim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ptmehmet, türkiyem

2021 ZAM ORANI 01 Oca 2021 17:51 #34

• Spartacus13
  • Spartacus13 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Sn garip kendinizi ovmediginiz bir yazınız varmı acaba tamam haklısınız herşeyin en doğrusunu siz yapıyorsunuz ama bunun şimdi konuyla ne alakası var ? Zam oranı ile ilgili açılmış başlığın altına kendinize methiyeler düzüyorsunuz bize ne bundan ?

2021 ZAM ORANI 01 Oca 2021 18:00 #35

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
mouse'nu biraz daha yukarıya kaydırırsan bunun övünme değil sataşmaya yanıt olduğunu görebilir anlayabilirsin!

2021 ZAM ORANI 01 Oca 2021 19:33 #36

• zinab
  • zinab Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
zinab yazan:
Mehmet tan bey atmış gruplara;
Değerli arkadaşlar Sektörümüzle ilgili rakamlarla(resmi kaynaklardan alınan rakamlardır) size biraz bilgi vermek istiyorum;
2020 yılı için bize ayrılan bütçe 3.680.000.000 TL iken %15.3 zam yapılarak 2021 için ayrılan bütçe 4.245.675.000 TL olmuştur.
Ancak;
2020 ocak ayındaki kurum sayısı 2650 iken kasım ayı itibariyle kurum sayısı 2778 ,
2020 ocak ayında eğitim alan öğrenci sayısı 420.000 ,fatura edilen öğrenci sayısı 386.000 iken ;
Ram Raporlarının sürelerinin 1,5 yıl uzatılması nedeniyle sistemden çıkış olmayıp,yeni eklenen 52.706 öğrenci ile eğitim alan öğrenci sayısı 472.706 ,fatura edilen öğrenci sayısı ise 429.600 olmuştur.
Dolayısıyla Bütçedeki artış oranı olan %15.3 ün yaklaşık %12,3 u öğrenci artışına ayrılmış gözükmektedir.
Ayrıca 2020 Ocak ayında eğitim personel sayımız 28000 iken birikmiş telafileri vermek için personel sayımız 35462 olmuş,
yardımcı personel sayımız ise 12000 iken şuanda 10927 ye düşmüştür.
Buradan şu anlaşılıyor,yeni bütçede bize ayrılan zam oranı %3 lerde demektir.

Mehmet bey bir teknik analiz yapmış,
Kendini avukat olarak tanıtıp,kurumlar adına olumlu bir tek icraati daha olmayan kişiler sosyal medyada yaygara koparıyor.
Derneğe başkan olacaksanız aday olursunuz,
Zam zamanı hesaplaşmak nerden çıktı?
Gidin az ötede havlayın lütfen
Çekin kurumların üzerinden elinizi,boş yapmayın sosyal medyalarda..

2021 ZAM ORANI 02 Oca 2021 00:04 #37

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Niye kendimize misyon yukluyoruz? Yolsuzlukla mucadele etmek kurumlarin isi mi? Ben kendi isime bakiyorum kendi yaptiklarimdan sorumluyum. Denetim yapmak yolsuzluklari tespit edip cezalandirmak devletin isi. Yolsuzluk oluyor diye haklarimizi talep edeneyecek miyiz? Devlet, kurumlar, ogretmenler ce veliler sektorun butun taraflari kendi haklarini korumalilar. Butun yuk bizim omzumuzda olmamali.

2021 ZAM ORANI 02 Oca 2021 12:13 #38

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
  • Başarı: -1
Ergenlikten çıkamamış saldırgan dil, hakaret, yalan ve kendini övme öne çıkarabilme durtulerinizin önüne gecemiyorsunuz...
Kış uykusu, az ötede havlayin vs vs...
Gerçekten bu tavrı kurumlarinizda da sergiliyorsaniz, başta ogrencilerinize ve velilerinize sonra çalışma arkadaşlarınıza Allah sabır versin.
Personelinin hakkını nasıl yediğini kendin bizzat itiraf etmişsin. 2017 yılında asgari ücret 1400 tl iken 2021 de 2825 tl olarak belirlendi. Bu da 2 katından fazla demek oluyor. Süslü kelimelerle personelini sömürdüğünü kendin söylüyorsun, buna tribünlere oynamak, laf cambazligi denir
Gerçekten reel enflasyon oranından zam yapmış olsan (son 3 yılda %30, bu yılı %50 kabul edersek) 100 birim ücret alan bir çalışanın maaşı 330 birim gibi rakamlara tekabül eder.
Bir önceki yazımda da dediğim gibi, en çok bağıran en çok iftira atan en haksız olandır.
Bu başlığa da son postum, kimin ne olduğunu anlatabilmisimdir umarım...

2021 ZAM ORANI 02 Oca 2021 12:54 #39

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
ah benim herkesi kendi gibi zanneden okuma ve okuduğunu anlama özürlü sektördaşlarım! çalışanları asgari ücret gösterdiğiniz için böyle matematiksel uyanıklarla üste çıkmaya çalışan krallar ve ........ ! ah benim günlerce suskun kalıp garip yazdığında kuyruğuna basılmış gibi yuvasından çıkanlar, sütre gerisinden sallayanlar!
çok basitçe anlatayım: sen asgari ücret gösterdiğin için ortaya böyle saçma sapan rakamlar çıkar, bizde paranın değer yitimi oranında zamlar verilir. evet 4 yıl önceyle şu anda alınan maaşlar arasında 2 kat fark var ama en az alan 2325 tl almıyor, bizde asgari ücret yok anladın mı????

2021 ZAM ORANI 02 Oca 2021 13:46 #40

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
  • Başarı: -1
İlk paragrafında yine kendine yakışan hakaret aşağılama diline devam ediyorsun ama sana yine de alışık olmadığın (muhtemelen yetistirilme tarzından dolayı) nezaket kuralları içerisinde cevap vereceğim.
Bak Bilale anlatır gibi anlatacağım lütfen beni daha fazla uğraştırma.
Personel maaşlarına reel enflasyon oranında zam yapıyorum diyorsun ve 4 yılda maaşları 2 katına çıktı diyorsun ya anladın mı buraya kadar ???
Heh işte bende diyorum ki asgari ücret artış oranı dahi senin personeline yaptığın zam oranının üzerinde bir oran diyorum!!! Burayı da anlamışsındır umarım.
Yok yok sana şöyle anlatayım, 2017 yılında 2000 tl maaş verdiğin personeline şu anda 4000 tl verdiğini söylüyorsun ya, her işte o rakam asgari ücrete 4 yılda yapılan zam oranından daha da az diyorum anladın mı???
Lütfen anladım de...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.410 saniye
Sistem Kunena Forum