Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Hani kimse mağdur olmayacaktı?

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 04 Nis 2020 14:34 #81

• dfn
  • dfn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 112
  • Teşekkür Sayısı: 19
  • Başarı: 0
Hic bir sey olmayacagini dusunuyorum tartismayalim hem fikir olalim diyoruz ama daha federasyonla diger dernek bir araya gelememiski hem fijir olamamis hukumet siz daha aranizda birlik degilsiniz der kanimca ...isler karisti ....birakin ayakta kalanilennkalsin kalamayan kapansin artik ....cikis yolu yok sanirim...hep diyorum yine diyecegim bu sektore kendi kendimize zarar veriyoruz baska kimse degil ...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 04 Nis 2020 14:35 #82

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Makul bir Avans sistemi icin bu sartlar altinda kotunun iyisi diyebiliriz. Ayni caba ram raporlari icin de gösterilmeli. Aksi halde aldigimiz avanslari odeyemeyiz
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 04 Nis 2020 14:41 #83

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Zaten hibe verileceği falan yoktu. Gerçekçi taleplerle gidilmiş ve karşılık bulmuş ,dernek elinden geleni yapmış. İstemenin sonu yok. Şunu istedik bunu istedik falanca dernek yüzünden şöyle oldu diye açıklama yapmak yakışmıyor bence.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Iyimserim

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 04 Nis 2020 15:09 #84

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
ismail78 yazan:
Ne hayırlı olacak arkadaşlar! Sayın barışltd, sayın çetin bey niye teşekkür ediyorsunuz. Böyle bir şeye evet demek intihardır. Ben tüm yükümlülüklerini avans paraylamı yerine getireceğim. Bu işin kaç ay süreceği belli değil, yapmayın bunu.

Ben arkadaşımızın ve Özerkder'in bilgilendirmesi için teşekkür ediyorum. Avans kısmına baştan beri karşı olduğumu dile getiriyorum zaten ama bu bizim karar verebileceğimiz bir konu da değil. Avavms istemem, ille hibe verin desek de bir şey farketmiyor. Henüz vergi, SGK ötelemelerinden bile yararlanamadık. Bakan "telafi yaptıklarında paralarını alırlar" havalarında...

Hepimize acil para lazım. 1 ay avans falan idare edersek sonraki aylarda zaten avansla yürümez iş... Mutlaka başka çözüm yolu bulunmalı.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 04 Nis 2020 15:55 #85

• smsnn
  • smsnn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: -2
avans işi kurumla personeli birbirine düşürecektir,bu süreçte maaş alamayan personel avans veriliyor siz de bize verin kafasında dolaşacaktır,peki o avanstan yararlanan personel işe başladığında zaten normal seansını verecek fazladan bir katkı sağlayamayacak telafilerin eritilmesi için,ikinci mevzu personele avansı verdik kurumlar açıldıktan sonra istifa etti gitti,borç kuruma kaldı personel aldı gitti....daha bir çok sorun yazabilirim eminim sizler de öyle

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 04 Nis 2020 16:00 #86

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
smsnn yazan:
ikinci mevzu personele avansı verdik kurumlar açıldıktan sonra istifa etti gitti,borç kuruma kaldı

Keşke sorunların çözümü bu kadar basit olsa...

Personelin telafilerini bitirmeden gitmesine onay vermezsiniz... Örneğin 100 saat telafisi varsa 2 hafta ücretsiz çalışır, olur biter...

Bundan daha büyük sıkıntılar bekliyor bizi...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 04 Nis 2020 17:39 #87

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Naçizane tavsiyem; çalışanların tamamın kısa çalışma kapsamına alınması ve kurumlar için kamu bankaları üzerinden tercihen faizsiz ve ya düşük faizli kredi verilmesi. Kendi mevzuatımızı buna uydurmaya kalkarsak bu çok uzun sürer .

Hani kimse mağdur olmayacaktı? 04 Nis 2020 17:41 #88

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
cemkilinc yazan:
Naçizane tavsiyem; çalışanların tamamın kısa çalışma kapsamına alınması ve kurumlar için kamu bankaları üzerinden tercihen faizsiz ve ya düşük faizli kredi verilmesi. Kendi mevzuatımızı buna uydurmaya kalkarsak bu çok uzun sürer .

Kamu bankaları şu an kredi başvurusundan kafayı kaldıramıyor.

Bir biz değiliz ki... Neredeyse yarım milyon işyeri kapandı.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.333 saniye
Sistem Kunena Forum