Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yeni bir kurum acmak

Yeni bir kurum acmak 17 Eyl 2019 22:29 #1

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
Merhabalr hocalarim prosedürü az cok biliyorum bulduğum yeri standartlar yönergesine gore uygulayıp daha sonra ruhsat isleri ve açılış öğretmen müdür süreci boyle işliyor degilmi toplum sağlığı, itfaye bunlardan rapor alınıyor başka tuttuğum bisey varmi kendimce kararınca küçük bi yerde küçük bir hizmet yeri açmayı düşünüyorum önerilerinize cok ihtiyacım teşekkürler
Sev Kardeşim
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yeni bir kurum acmak 18 Eyl 2019 00:09 #2

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Bu devirde inanın paranızın cebinizde kalması en mantıklısı. İleride ne olur bilinmez. Şu an kar eden yok...Karar sizin...
İş yapacaksanız kar oranını hesap edip işyeri açın, dükkan açacaksanız dakika da kaç kişi geçtiğini, kantin işletçekseniz öğrenci sayısını gibi hazır veri üzerine yatırım yapılır...
Bu işte sabit gider var, geri kalan sadece değişken- öğrenci sabit değil, pers gideri sabit değil, mazot öyle bakım öyle trafik kasko mutfak gideri kırtasiye gideri, böyle bir işe yatırım yapılmaz bu krizde...
Son Düzenleme: 18 Eyl 2019 00:10 yazan oka12.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida

Yeni bir kurum acmak 19 Eyl 2019 21:00 #3

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
Hocam sizin dediklerinizi hepsini biliyorum cok haklisinizda peki kurumu 1 tane olan kişi neden 1 ile yetinmeyip hatta franchising yapıyor bunuda aciklarmisiniz.birde madem bunu ticaret olarak azda olsa goruyorsalar kurum sahipleri neden böyle bir ise yatırım yapmaya devam ediyolar. Ben sadece butik tarzında rehabilite düşünüyorum. Biraz idealist olarak bakıyorum.14 yıldır sektördeyim.para kazanmak sadece maasim ve giderler ödensin geri kalan yine ciğerparem ozel cocuklarima helal hos olsun.bana prosedür konusunda yardımcı olursanız çok duaciniz oluruz.herkese sevgilerimle saygılar sunuyorum kolaylıklar diliyorum.
Sev Kardeşim

Yeni bir kurum acmak 20 Eyl 2019 11:30 #4

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
2 2 Kurucu tarafından düzenlenmiş Özel Öğretim Kurumu açacaklar için Başvuru Formu (EK-1 Form) ile kurucuya ait vesikalık fotoğraf
3 3 Kurucuya ait adli sicil beyanı, adli sicil ve arşiv kaydı sorgulama belgesi ile nüfus cüzdanı fotokopisi
4 1 Kurucunun eğitim fakültesinden mezun olduğunu gösteren milli eğitim müdürlüğü onaylı diploma fotokopisi
5 16 35x50 ebadında kâğıtlara çizilmiş bina vaziyet ve kat yerleşim planları ile bina vaziyet ve kat yerleşim planlarının yer aldığı CD'si
6 4 Kurum açılacak binanın dış cephesi ile bahçesinin renkli fotoğrafları ile fotoğrafların yer aldığı CD
7 8 Kurum binasının kiralık olduğu; binaya ait tapu senedi örnekleri ile Kurucu ve malik …………… arasında/malik şirket adına yetkili ………………… arasında imzalanmış 5 (beş) yıl süreli kira sözleşmesinin milli eğitim müdürlüğünce onaylı örneği ile tapu senedi fotokopileri
8 3 Kurum açılacak binanın sağlam dayanıklı olduğuna ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak kullanılmasında sakınca olmadığına ilişkin teknik rapor ile teknik raporu düzenleyen İnşaat Mühendisine ait geçerliliği devam eden SİM Belgesi ve İTB Belgesi
9 1 Kurum açılacak binanın ve çevresinin sıhhi yönden sakınca bulunmadığına dair Ankara Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen rapor
10 1 Kurum açılacak binada yangına karşı gerekli önlemlerin alındığına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önlem Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen rapor
11 2 Kurucunun resmi benzeri kurumların tabi olduğu yönetmeliği ve programları uygulayacağına dair yazılı beyanı
12 2 Kurumda uygulanmak istenen programlara ait Bakanlığımız Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onay tarih ve sayılarını gösteren çıktıları
13 11 Yönetici çalışma izin teklifi yapılan …………….’a ait iş sözleşmesi, milli eğitim müdürlüğü onaylı yükseköğrenim diploması, nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil beyanı, adli sicil ve arşiv kaydı belgesi ile kurum öğretime başlamadan önce nitelikleri de belirtilen gerekli tüm personele ilişkin çalışma izin tekliflerinin yapılacağına dair Kurucunun yazılı beyanı
14 2 Müfettişliğimizce onaylı araç-gereç listesi
15 3 Asansör ile ilgili belgeler/Engelli iletme sistemi ile ilgili belgeler
… sıra numarasına kadar ….. parçadan ibarettir. …/…/2018

hocam bu inceleme yapan maarif müffettişlerinin baktığı maddeler bir göz atın derim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida
Sayfa oluşturma zamanı: 0.486 saniye
Sistem Kunena Forum