Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Sayın Kılıç’tan Açıklamalar

Sayın Kılıç’tan Açıklamalar 05 Nis 2020 00:04 #33

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: 0
esinti yazan:
Buradaki yorumlar açıkça göstermektedir kesinlikle kurum sahiplerine hibe ve avans verilmemelidir zihniyetleri ortada çalısanına tek kuruş vermeden o paraları kendınde hak görmeleri destek çalısana yapılmalı SSK ormıne veya öğrenci velisi e verilmeli öğrenci velisi bırey eğitm aldıkça kurma vermldr
Kurumuna destek yapılmazsa pandemiden sonra ne iş yapacaksın acaba
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dönmez

Sayın Kılıç’tan Açıklamalar 05 Nis 2020 00:05 #34

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Federasyon derneklerin bir araya gelmesinden oluşur diye biliyorum. Dernekler bunu başaramamışlar. Bunun anlatildiğı bir yazı olmuş. Biz tiwitle çok daha kolay çözmüştük zam meselesini. Bence tum süreç an be an paylaşılsaydı durum daha farklı olurdu. Sürekli beklememiz istendi bizlerde bekledik durduk. Sürecin böyle olduğunu bilseydik bastirirdik daha fazla tivit atardık. Görüşme kanalları güçlü olanlar gider görüşürdü.
Diye düşünüyorum.

Sayın Kılıç’tan Açıklamalar 05 Nis 2020 09:09 #35

• Zahe
  • Zahe Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
tatvanpozitif yazan:
Herkese Merhabalar,
Büyük bir inançla diliyorum ki; Sayın Yunus Kılıç’ ın yazdığı söylenen yazı fake bir hesaptan yazılmış olsun.
ÖZERKDER i hedef alan yazıyı okudum. Yazının içeriğine gelince;
1.Perşembe gece tatil kararı çıkınca hemen cuma sabahına sayın genel müdür beyden yönetimden üç kişi olarak randevu aldık ve gittik.
Görüşmede martın onbeşinden sonrası için bir şey yapamayacaklarını telafi yapacağımızı ifade etti. Biz onbeş günün telfisinin dahi zor olacağını ifade ettik. Kendimden örnek verdim. 550 telafim var bir ayda 170 saati zor yaptım şimdi 1500 saat olacak bu onbeş günde biz bunu bir yılda bitiremeyiz dedim. Yapacak bir şey yok dedi. Eğer tatil uzarsa ne yapacağız dedik. O sırada daire başkanları geldi. Sayın genel müdür bey onbeş günle ilgili yapılacak bir şey yok ama sonrası için uzarsa ne yapılabilir çalışmak lazım yoksa bu arkadaşlar anahtarları bırakır dedi. Ve alanı sahiplendiğini ortaya koydu. Neler yapılabilir diye konuşulurken sayın genel müdür telafi sistemi olması nedeniyle avans olarak planlama yapılabilir vurgusunda bulundu. Bunlara çalışın dedi.
YANİ; HİÇ BİR ŞEKİLDE KARŞILIKSIZ ÖDEME YAPILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL Dİ AVANS GENEL MÜDÜRLÜK TARAFINDAN DİLLENDİRİLDİ. MADEM AVANS DÜŞÜNÜLÜYOR BİZDE ŞEKLİNE MÜDAHİL OLALIM DEDİK. İLK RAPORUMUZ KOMPLE ÖDENMESİYLE İLGİLİYDİ. İKİNCİSİ AVANS OLURSA NASIL OLMASI GEREKTİĞİ İLE İLGİLİ. BU İKİ RAPORDA TATİLİN İLK PAZARTESİ YENER BEY VASITASI İLE FEDERASYONA İLETİLMİŞTİR. WhatsApp numaramda da kayıtlıdır. TARİH VE SAATİYLE YAZIYOR. FEDERASYONUN ŞİMDİ HABERİMİZ YOKTU DEMESİNİ GERÇEKTEN ANLAMAK ZOR.
2. Biz attığımız tüm adımları paylaştık onlarda bizimle istediklerini paylaştı gördüğüm kadarıyla.
3. Şuanda avans meselesi de çözülmüş bir durum değildir. MEVZUAT DEĞİŞİKLİĞİNE İHTİYAÇ VAR. Bu arada kamunun avans dışında istişare edilebilir bir durumun olmadığını söylemesi üzerine seansa girecek personel konularında yapılması gerekenler, (pdr ve psikologların kurs programlarına dahil edilmesi gibi), personel çalışma saatleri 48 saat olması teklifleri üzerinde istişareler yapıldı.
4. 17 mart ta bana gelen bir mesajda;
“İsmail şöyle bir algı dolaşıyor haberiniz olsun. Federasyon tam ödensin, yapılmış sayılsın ÖZERKDER bunu bozuyor ve 5-6 ay telafi yapılsın diyormuş” diye yazıyordu.
BEN BU MESAJI YENER BEYE GÖNDERDİM. GELEN CEVAP “YUH ABİ, YANİ OLURMU ÖYLE ŞEY” mealindeydi.
ALLAH AŞKINA BUGÜN NE OLDU DA BÖYLE BİR AÇIKLAMA OLDU.
5. Ben 21 yıldır özel eğitim ve rehabilitasyon alanında çalışan 18 yıldır da STK faaliyetlerinde görev alan bir kardeşinizim. Federasyon yöneticilerinin ifade ettikleri şekliyle bir ödemeyi kabul etmemem için ne tür bir zihinsel sınırlılığı yaşıyor olmam gerektiğini yorumlarınıza bırakıyorum.
Saygıyla Takdirlerinize Sunuyorum.
İsmail Örs

SANIRIM GERÇEKLER ORTAYA ÇIKMIŞTIRRR

Değerli arkadaşlar
herkese günaydın
Hayırlı huzurlu bereketli ve SaĞLIKlı günler diliyoruz.

Biz tatilin açıklandığı gecenin sabahı olan 13 Mart cuma saat 08.50 de sayın genel müdürümüzün yanındaydık.
Talebimizde net olarak avans sisteminin devreye sokulmasıydı.
Bunun üzerine çalışıp 16 Mart Pazartesi sabahı yine genel müdürlükteydik
İstişarelerimizi yapıp avans talebimizi yineledik.
Bakan beyden randevu talep ettik.
Bakan yardımcımıza talebimizi ilettik
Hazine ve Maliye Bakanlığı bakan yardımcılarına ve bürokrasisine taleplerimizi ilettik.
Hafta başı bu talepleri yenileyerek tekrar posta ve maille ulaştıracağız.
Ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ile görüşme sağladık, istişare ettik, avans talebimizi çok yerinde bir talep olarak buldular,
Berat bey ve Ziya bey e ilettiler. Siyasetten ve bürokrasiden tek talebimiz şuan için avans ödemesi,

Diğer konular arasında olan
çalışma saatleri,
Sağlık ve ram raporu uygulamaları vb taleplerimiz Meb yöneticileriyle yol alabileceğimiz konular.
Hafta başı paylaşacağımız yazıları siz de bölgelerinizdeki vekillere iletebilirsiniz.

Bu günler de elbette geçecek. Bir eksiksiz yara almadan, sadece ticarette uğrayabileceğimiz sürdürülebilir ticari zararla yol almayı umut ederek huzurlu ve sağlıklı günler diliyoruz.

(Özerk Der in üyelerine mesajı)
Son Düzenleme: 05 Nis 2020 09:11 yazan Zahe.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

Sayın Kılıç’tan Açıklamalar 05 Nis 2020 10:26 #36

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Arkadaşlar çok değil nisan sonunda bu tartışmaların ne kadar boş olduğunu göreceksiniz.

Sayın Kılıç’tan Açıklamalar 05 Nis 2020 11:14 #37

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın cem ne yönden nisan sonu göreceğiz. Arti yönde mi, eksi yonde mi?

Sayın Kılıç’tan Açıklamalar 05 Nis 2020 11:34 #38

• Ata99
  • Ata99 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 107
  • Teşekkür Sayısı: 54
  • Başarı: 1
Mahsunkul yazan:
Sizin gibilerdir zaten her hafta facede gruplarda çalışan arayan. Kimlerin ne olduğu watsap gruplarında belli oluyor.

Bak sana bir telafi programı hazırlayayımda ilerde işine yarar. Beceremezsen teamwiever ile sana güzel program yaparım hayrıma. Kamyon şöförleri sadece aylık hesabına yatan paraya baktığı için böyle ince hesaplar yapamazlar.

110 öğrencin olsa min 6 öğretmen 1 rehberlik 1 müdür gerekir. 3 ay kapalı kalsa okullar 110x8x3 = 2640 seans yapar borçlu kalacağın.

1 yıl telafi hakkı var. 1 yılda 110 öğrencinin dersi 110x8x12 10560 seans yapar.

1 yılda 52 hafta var. 6 öğretmen 40 saatten 52x40x6 12480 seans yapar

Rehberlikçin 52x20 saat 1040 seans yapar

Müdürün 52x12 saat 624 saat yapar.
Toplam 624+1040+12480 14144 seans

Vermen gereken seans 10560 . Borcun 2640 toplam 13200

Verebileceğin 14144-13200. Fazladan 944 seansın var. %40 grubun olsa ve her biri 3 kişiden oluşsa aylık ortalama 54 seans eder ve yıllık 648 seans eder. Senin fazladan 944 seansın vardı. Artı eksi fazla eksik neyse oda kürsel krizin etkisi olacak o kadarda artık

Gördüğün gibi fazladan eleman almana gerek yok. 1 yılda amorti ediyorsun.
Böyle açık açık vites değiştirir gibi damper kaldırır gibi yazdımki anlayasın. Di eyvallah

Bu hesabi yapan adam ogretmen mi gercekten?

Sayın Kılıç’tan Açıklamalar 05 Nis 2020 11:41 #39

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Hocam herkes iyi bir haber bekliyor. Derneğimiz çalışıyor . İllaki rahatlatıcı bir şeyler olacaktır. Fakat ben sektör özelinde değil Türkiye genelinde endişeliyim. Açıkçası bize ne olacağı çokta umurumda değil şu anlamsız tartışmaları gördükçe.

Sayın Kılıç’tan Açıklamalar 05 Nis 2020 12:10 #40

• Mahsunkul
  • Mahsunkul Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Sadece adımı biliyorsun, hikayemi değil!
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: -3
Ata99 yazan:

Bu hesabi yapan adam ogretmen mi gercekten?

Yok değilim. Bir kaç kamyonumuz vardı. Mazota felan zam gelince iş yapamaz olduk. Sattık kamyonları napalım ne edelim dedik. Baktık bankaya yatırsak 500 bini ayda 4-5 kazandırıyor. Gittik bir okulu devren aldık öyle nede olsa kurmak için diploma felan bişey istemiyorlar.

Hesapta bir yanlışlık varsa düzeltin. Gerçekler neden zorunuza gidiyor ? Hesabı yapmakla öğretmen olmanın ne alaksı var? Okudunuz mu arkadaşınız ne yazmış ve neye cevaben öyle yazılmış? O yazıları yazan ne yazıkki kurum sahibi oluyorsa bu hesabı yapanında öğretmen olmasında sakınca yok. Bu hesabı yapmak için pedagojik formasyona sahip olmaya gerek yok.Ayrıca bir konuya müdahil olmadan önce geçmiş yazışmalarıda okuyun. Bakın konu nerden başlamış vede nasıl bu yazılar yazılmış. Bektaşinin "kuranda namaz kılmayız yazıyor " demesi gibi...
Herkes biliyor, geminin su aldığını.

Herkes biliyor, kaptanın yalan söylediğini.

Ve herkes biliyor, zarların hileli olduğunu.”
Son Düzenleme: 05 Nis 2020 12:13 yazan Mahsunkul.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss
Sayfa oluşturma zamanı: 0.370 saniye
Sistem Kunena Forum