Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: YÖNETMELİK !!!

YÖNETMELİK !!! 05 Nis 2019 13:25 #25

• emrh35
  • emrh35 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Başarı: 0
Bir sorum daha olacak müsaadenizle.Kurumda bulunan 2.psikologlara ders yazılmaya başlanılmıştı tekrardan ama ne yazık iki haftadır tekrardan hata vermeye başladı MEBBİS sebebi hakkında bilginiz var mı acaba ?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YÖNETMELİK !!! 15 Nis 2019 15:30 #26

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
Değerli sektör temsilcisi kardeşlerim ankarada bugün yaptığımız gorusmedeki bilgi paylasimi yapmamiz gerekmektedir beklenen yönetmelik hususunda; 11/04/2019 tarihli iade edilen yönetmenlik millli eğitim bakanlığında yayınlanmak üzere hukuk hizmetleri genel müdürlüğüne gönderilmiş olup bugün yaptığımız görüşmeler neticesinde yeniden cumhurbaşkanlığınıza yayinlanmak üzere gönderilmiştir maddelerde herhangi bir değişiklik olamamıştır sadece 300,
'e kadar bir pdr veye psikolog 300 ve üzeri iki psikolog görevlendirilmesi şekli ile değişmiştir 20 saat derse girer fazladan çalışacak psikolog veya pdr 40 saate göre derse girebilir uzman öğretici kursuna katılabilir yine önemli olan maddeleri özetleyecek olursak
Okul saati kaynaştırma öğrencileri hariç özel alt sınıf özel eğitim uygulama okulu vs öğrencileri yarim gün izinli sayılması maddesi yazılmıştır
dengeli dağılım 2 haftadir bir günde 3 saat ders yazılabilmesi 12 aya kadar telafi ve her ay için 8 saat bireysel 4 saat grup telafi yapılabilecektir günlük 3 saati geçmemek şartı vardır bir ayda 16 saat bireysel 8 saat grup eğitimi alafi ile beraber yapılabilir diğer maddelerde daha önce verdiğimiz bilgiler geçerlidir saygılarımla
YUNUS KILIÇ
GENEL BAŞKAN
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bozkurt007

YÖNETMELİK !!! 15 Nis 2019 16:46 #27

• sevgiisigi
  • sevgiisigi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 139
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: -1
Bu haliyle çıkacak yönetmelik bir kaç ay sonra uygulanmaya başlayacak olan Yüz Tanıma sisteminin çocuklarımızın ve kurumlarımızın yaşadığı sıkıntılara bir çözüm getirmesi mümkün değildir.

Kurumların ve çocuklarımızın özellikle yaz aylarında yaşadığı devamsızlık sorununu çözmüyor!

Oysa benim ortaya koyduğum çözüm sisteminde kurumların yüz tanıma sisteminden olumsuz etkilenmesi MÜMKÜN DEĞİLDİR!

Dernek öncelikle tüm sektörü bu raporu nasıl değerlendirdiği konusunda bilgilendirmelidir.

Ben Raporun arkasındayım. Herkesle her ortamda tartışmaya hazırım.

Yeter ki, önce Derneğimiz bu rapor ve orada belirttiğim çözüm hakkında fikir beyan etsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zerwan

YÖNETMELİK !!! 15 Nis 2019 20:19 #28

• halit73
  • halit73 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
2. Rehber öğretmen in 40 saat derse girmesi ve uzman öğretici sertifaksı alması artık onların ilerde öğretmenlik yapma durumunu doğur muyor mu kurumların istediği kadar psikolog yada rehber oğretmeni tutup öğretmen olarak istihdam edile bilir mi

YÖNETMELİK !!! 26 Nis 2019 09:40 #29

• mehmetxy42
  • mehmetxy42 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 116
  • Teşekkür Sayısı: 10
merhaba. hukuk hizmetlerinde bekletiliyormu yönetmelik? yoksa tekrar iade v.b. bişey mi var. bilgilendirirseniz seviniriz.

YÖNETMELİK !!! 26 Nis 2019 10:15 #30

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
İmza da.

YÖNETMELİK !!! 26 Nis 2019 16:28 #31

• sevgiisigi
  • sevgiisigi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 139
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: -1
Arkadaşlar,

Yeni yönetmeliğin sektörün sorunlarını çözmesi mümkün değildir. Örneğin Yüz Tanıma uygulamasının meydana getireceği olumsuzluklara yeterli çözüm getirmeyecektir. Ha keza, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanacak devamsızlık sıkıntısı da buna dahildir.

Tüm bu temel sorunların nasıl sağlanacağına dair bir çalışmayı, bu site de yayınladım. İlgilenip, incelerseniz bunu sizde tespit edeceksiniz.

YÖNETMELİK !!! 28 Nis 2019 23:34 #32

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
Nasıl bir imza idi anlamadık Göktürk kitabeleri gibi taşamı kazıyorlar
Sayfa oluşturma zamanı: 0.280 saniye
Sistem Kunena Forum