Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Duyuru.

Duyuru. 16 Haz 2022 12:17 #41

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Cemil.54 yazan:
Umarim temmuzda asgari ücret en az 6 bin tl olur ve de sizlere de tek kuruş zam yapılmaz . Bakalim ne kadar sürecek daha.

az kaldı bu azimle kemik yağdıracaksın..

ayrıca yine rahmet okuduk rahmetliye, sayende hiçbir günahı kalmadı.. :)
Su akar yolunu bulur..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Duyuru. 16 Haz 2022 12:26 #42

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Ayni düşünceleri 1000 katı ile size iade ediyorum fahrettin75.

Duyuru. 17 Haz 2022 09:35 #43

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Mazot 30 lirayı geçti.
Pek çok yerde, bir öğrencinin ulaşım maliyeti, alınan seans ücretinin üstüne çıkmış.
Asgari ücretin %15 veya%25 artacağı kesin gibi.
Bu şartlar altında bu işi sürdürmeye çalışan bizler sesimizi duyurmak zorundayız. Üye veya değil herkesin 28 haziranda ki toplantıya katılması şart olmuştur.
Sesimizi duyurmalıyız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Duyuru. 17 Haz 2022 11:14 #44

• woodgate
  • woodgate Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 49
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
Asgari düzeyde matematik bilen herkes bunları hesaplayabilir hocam bu yüzden sesimizi duymadıkları için bu durumda olduğumuzu düşünmüyorum.. Bükük boynumuzu kaldırıp rest çekebilir bir pozisyona geçmeliyiz. El pençe divan durmaktan başka bir şey yapamıyoruz. Her şeye razı gele gele uyum sağlaya sağlaya bu hale geldik. Dünyanın neresinde görüşmüş her yıl bir önceki yıldan daha az para kazanan bir sektör? Bu kadar yolsuzluk söylemine hakarete maruz kalan bir sektör? Bir arkadaş yazmıştı geçen günlerde defalarca kez açıp açıp okumuştum. Öğretmeni taşı, veliyi taşı, öğrenciyi taşı, devleti taşı, sonra bir kalp krizi. Hukuksal mücadele yapabileceğimiz bir durum yok mu? Tokalaşmayla ziyaretle olmuyor işte(çabayı takdir ediyorum). Fiziksel engelli çocuk dolmuşla otobüsle mi gelsin kuruma aynı çocuk devlet okuluna servisle giderken. Hukukçuların bu konularla alakalı bir şeyler yakalayabileceğini düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anaeli, türkiyem

Duyuru. 17 Haz 2022 11:57 #45

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
evet hocam Mazot 30 lirayı geçti.
Asgari ücretin %25 bandı altı ihtimalini düşük görüyorum ...
bu şartlar altında gerçekten de gitmez... toplantıya gidip ciddi eylem planlarını konuşma zamanı ... bu sektörün bu yılı atlatabilmesi için ciddi iyileşme sağlanması şart. yoksa sektör filan kalmayacak...

Duyuru. 18 Haz 2022 17:20 #46

• smsnn
  • smsnn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 16
  • Başarı: -2
asgari ücrete ara zam durumu gerçekleşirse zaten sektör artık bitti demektir kapatmak ya da ara vermek hayrımızadır,borçla harçla iş mi yürütülür ,servis ücreti ya veliden alınacak ya devlet karşılayacak bu düzen böyle gitmez,asgariye ara zam yapılacaksa bize de yapılması lazım böyle saçma düzen mi olur

Duyuru. 18 Haz 2022 18:25 #47

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
Bizim kurumların en büyük düşmanı yine bizim kurumlar. Bundan 30 sene önce bu kurum açıldığında servis yoktu , istanbulun bütün ilçelerinden hatta çevre illerden hastalar kendi imkanları ile gelir giderdi. Zaman geçtikçe diğer kurumlar açıldı ve rekabet başladı. İlk önce sadece bedensel engelli yada ağır zihinsel engelli hastalar servisle alınırken , her köşe başına kurum açılınca rekabette olunan kurumların çocuklarını transfer etmek için , kurumun arka sokağından çocuk alınmaya başlandı servisle. 10 km ötedeki ilçelerden toplanan çocuklarda cabası. Bunun çözümü basit , ortak karar alınır , servis hizmeti kaldırılır. Ama diğer kurumların çocuğunu çalmaya çalışan şark kurnazları oldukça 3-5 güne aynı tas aynı hamam , başa döner aynı muhabbet ederiz. Bu sektörün her probleminde hikaye bu aslında, ücret konusunda da öğretmen sıkıntısı çeken, komşu kurumun öğretmenini 300-500 fazla verip transfer ede ede ücretleri yükselttiler , yeni kurum açıp çocuk toplamaya çalışanlar , halkla ilişkiler diye bir departman icat etti ki bizde hala yok öyle bir eleman :) öğrenciyi hastaneye taşı , öğrenciyi ram a taşı , bunlar hep ekstra maliyetler. Biz bir araya gelemedikçe , yok olmaya mahkümuz.

Duyuru. 18 Haz 2022 18:28 #48

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
Bir de şu cemil arkadaşı tanıyan varsa beni bir tanıştırsın terapiye alacağım kendisini.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.354 saniye
Sistem Kunena Forum