Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kapatın Gitsin!

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 10:56 #41

• Spartacus13
  • Spartacus13 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Hepimiz sinir hastası olduk bu sektörde ben şahsen anahtarı ve ruhsatı vermeye hazırım sağlığım bozuldu çünkü iyi kötü bir açıklama bekliyoruz 50 gündür ama yok
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 11:34 #42

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Arkadaşlar sabırlı olun. Hayat normale dönmeye başladığında bu sektör çok revaçta olacak. ytd

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 13:19 #43

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Zorun tatil açıklanalı 50 günden fazla oldu. Özel eğitim merkezleri ile ilgili olumlu olumsuz bir açıklama yapıldı mı?
Özel okullar ile ilgili açıklamalar yapılıyor.
Bizimle ilgili tek bir açıklama yok.
Olumsuz da olsa açıklama yapsalar, bizlerde önümüzü görsek en azından bu gerginlik biraz azalır.
Bu kadar zor süreçte, yaklaşık 60.000 kişinin çalıştığı bir sektör niçin görmezden gelinir?

Bu kadar değersiz görüyorlar, yük olarak görüyorlar kapatsınlar.
Bir yazıya bakar.
Sonrasını hep beraber görürüz.

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 15:10 #44

• Kral06
  • Kral06 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 49
Kapatılması kurum sahipleri acısından en mantiklisi. Hiç kimse empati yapmıyor maalesef. Hastaneye en ücra mezralardan çocuk götürürüz hastanelerde gördüğümüz muamele içler acısı. K.B.B. Doktoru diyor ki bu çocuğun nesi var, diyoruz disleksi hiç benzemiyor sen neyi oluyorsun çık dışarıya diyor. Ya ben dışarıya çıksam o çocuğu oraya götürmesem ben sadece bir öğrenci kaybederim. O çocuk o aile neler kaybeder. Rama öğrenci götürürüz çekilen cilenin haddi hesabı yok. Kimse burada maval okuması yok devlette nitelikli egitimmis de kalite artması lazımmış da vs vs vs. Allah sahidim bep lı öğrencisi derse gelmediği zaman sevinen bana telefon açıp bu çocuk sınıf düzenini bozuyor devam mecburiyetini kaldırılamaz mi diye türlü soytariliklar yapan sınıf öğretmeni, beo lı öğrencilerin ek kurs ücretlerinin %25 fazla verildiği gün haftanın 4 günü kurs açtı öğrencime . Şimdi benimle kavga ediyor ders programıyla cakistirmayalim diye. Sayın tartanc a sonuna kadar katılıyorum. Alin o bizden çok seviyoruz, daha nitelikli eğitimi devlet verebilir diyen arkadaşlar sizler yapın. Ama şunu unutmayın buralarda ahlaksızca, terbiyesizce yaptığınız ithamlardan sonra, işinden soğuyan nalet getiren ve inşallaha kapatılan kurumların eğitim verdiği o cennetlik sabi bebeleri vebali siz ahlaksizlarin iftiracilarin üzerinde olacaktır.
İNŞALLAH KAPATILIRIZ...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sertac, Takipci

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 22:51 #45

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
Kapatın gitsin demekle bu iş burada olmaz, MEB in önünde toplu kurum anahtarlarını ve dilekçeleri vermekle olur. (Önden Buyurunuz lütfen !?)

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 22:56 #46

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
Kapatmaya gerek yok ben 15-20 öğrenci ile de para kazanırım. Devlet desteği kesilsin yeter. Bir sürü yatırım yapmışım neden çöpe atayım ? Zaten şimdi de elimize kendi maaşımız kalıyor. En azından bir sürü dertten kurtuluruz.

Kapatın Gitsin! 02 May 2020 23:03 #47

• Seydonaloji
  • Seydonaloji Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
Şahsen bana ödeneği kestik demiş olsa MEB benim işime gelir. 2 tane sağlam fizyoterapist arkadaşımla toplam 30 öğrenciye adam akıllı eğitim verebileceğim kirası uygun bir yer bulurum ve seansı 200 liradan seans yapabilirim. Bulunduğum bölgede de bu potansiyel halihazır da var. Arkadaşlar, 10 yıl oldu bu mecrada özel eğitim öğretmeni olarak çalışıyorum. Kurumların MEB i uyandırması gerekiyor, ben arkadaşlara ve bu başlığa gerçekten katılıyorum. Ama gerçekçi dımlar gerekiyor, kurucuların (artık kaç kurucuyla iletişime geçilir bilmiyorum) kurum ruhsatlarını ve dilekçelerini alarak bakanlık önüne gitmek gerekiyor. Muhatap olarak bürokrasi adımlarını es geçmek gerekiyor, reel adımları ancak bu şekilde atabiliriz. Benim kurum açmadan önceki çalıştığım yerlerdeki bütün kurucularımdan ben memnundum, hala da görüşüyorum. Bizlerin kendi arasında bir sıkıntı yok zaten, meseleyi kökten halletmemiz gerekiyor. Burada öğretmen arkadaşlar özlük haklarından bahsediyor, evet haklılar, ancak kurumların dayanabileceği bir kanun biçimi de yok.
Bu sebeple adımlarımızı reel olarak, bizzat gövdelerimizi ortaya koyarak bakanlığa kendi ellerimizle götürelim derim.

Kapatın Gitsin! 03 May 2020 00:00 #48

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
Kapatın gitsin demekle bu iş burada olmaz, MEB in önünde toplu kurum anahtarlarını ve dilekçeleri vermekle olur. (Önden Buyurunuz lütfen !?) Cümlem noksan kalmıştı.Tamamlayayım; Çalışan öğretmeler de istifa dilekçelerini sunmalarıyla birlikte olur.(şimdi önden buyurunuz lütfen !?)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.297 saniye
Sistem Kunena Forum