Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI????

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 28 Mar 2020 14:17 #17

• ismail78
  • ismail78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: -1
TÜRKİYE'DE HAYAT DEĞİŞTİ!

Sağlık Bakanımızın dün akşam yaptığı basın açıklamasının en çarpıcı bölümü "artık 10 mart ömncesine dönemeyiz"...
Arkadaşlar hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, geçmişi arayacağız bu bir gerçek. Daha önceleri kurumlar kendi aramızda kavga etmekten haklarımızı arayamaz hale gelmiştik. Şimdi bir federasyon çatısı altında toplandık ama rahata eremeden şimdi de öğretmenlerimizle karşı karşıya gelmek üzereyiz. Sektör olarak kavgayı bırakıp tüm taraflar olarak ne yapabilirizi düşünmeliyiz.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 28 Mar 2020 14:57 #18

• Bozok
  • Bozok Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 39
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
İsmail bey kavga edecek bir durum yok. Zaten yakında sektör kalmayacağı için çalışan arkadaşlar ve işverenler olarak biz iş bakarız hep beraber. Bu işlerin hala nisan sonunda biteceğini düşünenler var. Bu iş eylüle kadar gider. O zamana kadar kimse ayakta kalmaz. Devlet zaten başınızın çaresine bakın demiş...

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 28 Mar 2020 15:19 #19

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Öğretmen arkadaşlar içinde bulunduğumuz durumun ciddiyetini halen anlamış değiller..

1 Nisan da şaka değilmiş diyecekler ancak iş işten geçmiş olacak!

Kurum sahipleri 1-2 kişi, 3-4.000 kişi,,
Sizler 30.000 kişisiniz, ama kurucuların harcadığı çabanın onda biri olsa, tv kanallarının günlerinin yarısı bizleri haber yapmakla geçer.

Ama Yook, nasıl olsa kurucu bir yol bulur.. Nasıl olsa birileri bi çözüm üretir.. Bu kadar vurdumduymaz bir topluluk görmedim ya!!
Tek yanıldıkları, “nasıl olsa çıkış veremezler” fikriniz!!

ookgm.meb....SYnavY.pdf

Okuyun son paragrafı!!! UYANIN!!!
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 28 Mar 2020 15:27 yazan fahrettin75.

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 28 Mar 2020 15:55 #20

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
fahrettin75 yazan:
Öğretmen arkadaşlar içinde bulunduğumuz durumun ciddiyetini halen anlamış değiller..

1 Nisan da şaka değilmiş diyecekler ancak iş işten geçmiş olacak!

Kurum sahipleri 1-2 kişi, 3-4.000 kişi,,
Sizler 30.000 kişisiniz, ama kurucuların harcadığı çabanın onda biri olsa, tv kanallarının günlerinin yarısı bizleri haber yapmakla geçer.

Ama Yook, nasıl olsa kurucu bir yol bulur.. Nasıl olsa birileri bi çözüm üretir.. Bu kadar vurdumduymaz bir topluluk görmedim ya!!
Tek yanıldıkları, “nasıl olsa çıkış veremezler” fikriniz!!

ookgm.meb....SYnavY.pdf

Okuyun son paragrafı!!! UYANIN!!!

Sayın Fahrettin;
Bazı öğretmenler işin ciddiyetinin gerçekten farkında değiller. Şu dönemde devlete en çok onlar seslerini duyurmalılar. Sosyal medya çok önemli. sosyal medya etkinliklerine çalışanları dahil etmek çok önemlidir. Kurumlar çalışanlarını bilgilendirerek sosyal medyada aktif olmalarını sağlamalıdırlar.

Ayrıca genel müdürlüğün yolladığı yazının son paragrafında kurum sahiplerine bir uyarı mesajı gönderilmiş. Yani diyor ki yasal mevzuat doğrultusunda ne yapacaksanız yapın diyor. Kafanıza göre çalışanı işten çıkarırsanız, kurumu kapatırsanız sorumluluklarınızı unutmayın diyor.

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 28 Mar 2020 16:07 #21

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Kesinlikle katılıyorum..
Yapmamız istenen Mevzuat;

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi dolayısıyla faaliyetleri geçici olarak durdurulan mekânlarda çalışanların durumu İş Kanunu’nun 40. maddesine giriyor. Bu maddeye göre, zorlayıcı sebepler dolayısıyla çalışamayan veya çalıştırılamayan işçiye, bekleme süresi içinde bir haftaya kadar her gün için yarım ücret ödenir. Söz konusu mekânlarda kapatma süresi bir hafta ile sınırlı kalırsa işveren bir haftalık ücretin yarısını ödeyecek.

Kanun hükmü bu olmakla birlikte, sendikalı işçilerin imzaladığı bazı toplu iş sözleşmelerinde işçi lehine hükümler yer alabiliyor. Toplu iş sözleşmesinde, üretime zorunlu ara verilmesi halinde belli süreyle ücretin belli bir oranına kadar ödeme yapılmasına olanak sağlanıyor.

BİR HAFTAYI AŞARSA NE OLACAK?
İşyerinin bir haftadan fazla kapalı kalması durumunda işverenin ücret ödeme yükümlülüğü bulunmuyor. Bu dönemde iş sözleşmesi askıya alınır. Sözleşmenin askıya alındığı bu dönemde işveren ücret ödemez, sosyal güvenlik primlerini yatırmaz.
Su akar yolunu bulur..

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 28 Mar 2020 16:07 #22

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: KA2015

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 28 Mar 2020 18:35 #23

• Mahsunkul
  • Mahsunkul Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Sadece adımı biliyorsun, hikayemi değil!
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 17
  • Başarı: -3
ALINTI!
Bakanlık bugün çok önemli yeni bir resmi yazı yayımladı. Bakanlıktan illere gönderilen yazıda, yaşanan kriz ortamı da gözönüne alınarak, şu etkinliklerin iptal edildiği açıklandı:

- Destekleme ve yetiştirme kursları,
- ilkokullarda yetiştirme programları,
- evde eğitim hizmetleri,
- destek eğitim odası uygulamaları,
- öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri,
- planlama ve bakım-onarım görevi,
- işletmelerde meslek eğitimi,
- belleticilik görevi,
- ders dışı eğitim çalışmaları,
- hizmet içi eğitim,
- kurul ve komisyon üyeliği ve benzeri eğitim faaliyetleri
- ile tam gün tam yıl eğitim, ikili öğretim uygulamaları
Bu etkinlikler iptal edildiği için, 1 Eylül 2020 tarihine kadar, bu etkinliklere dayalı ek ders ödemeleri yapılmayacaktır.

Resmi yazıya göre, tüm öğretmenlere 30 Mart 2020 itibariyle sadece müfredat kapsamında işledikleri (okul haftalık ders çizelgesine göre işlenen) dersleri maaş ve ek ders kapsamında sayılacak ve bunların ücreti ile hazırlık planlama ücretleri ödenecektir.

Ne demek bu? Bizlik bir durum var mı?
Herkes biliyor, geminin su aldığını.

Herkes biliyor, kaptanın yalan söylediğini.

Ve herkes biliyor, zarların hileli olduğunu.”

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 28 Mar 2020 18:59 #24

• Hako
  • Hako Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 23
  • Başarı: 0
Yani bugün bunları durdurdum yakında sıra sizde hazırlıklı olun demek istemiş yazar.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.431 saniye
Sistem Kunena Forum