Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 31 Ara 2019 20:24 #9

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
tartanc yazan:
Katılamayacağım sayın fahrettin.
Bu faaliyet dışında son dönemde federasyonun yaptıklarını çok önemsiyorum.
.

Federasyonun zaten, kurucular ile ücret artışlarına ilişkin yoğun katılımlı bir buluşması olacak. Geçen sene de yapılmıştı.

Kurucuların bölgesel farkları gözlemleyebilmesi, bilgi paylaşımı, istişareler. Faydalı.
Su akar yolunu bulur..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 31 Ara 2019 23:43 #10

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Kurumlara hak edilen ücretler verilmedikçe gereken zamlar yapılmadıkça , önüne gelen kurum açmaya çalıştıkça , kota getirilmedikçe , hangi sistemi getirmişler ne önemi var ki .. hangi sistem getirilirse getirilsin en çok işini iyi yapan iyi kurumlara zarar vermedi mi ... sistem hiçbir zaman bizleri korumadı maalesef .. hep birileri boşluklardan yararlandı ama bizler boşluklardan yararlananlarla uğraşmak bize neyi kazandırır bence asıl mesele bu ücretlerle bu işi nasıl yaparız işini iyi yapan kurumlar kesinlikle kara kara bunu düşünmeli .. herkese iyi yıllar ..

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 01 Oca 2020 02:40 #11

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Sayın barış okuduğum ve anladığım kadarı ile bu sistem de uygun değil. Hatta Ram raporlarının dosyalanması bile sorun olabilir.
Elbette yanlış bilmiyorsam.

Kamera olmasında sakınca yok. Kamera görüntüsü biyometrik veri sayılmıyor. Ama bunlarında nasıl saklanacağı, korunacağı, silineceği falan karmaşık konular.

Ram raporları bir yana öğretmen defterleri bile zimmet ve kilit altına alınmalı...

Biz 15-20 gündür bu iş üzerinde çalışıyoruz. Tam bir başbelası iş... Öyle hiç son 2 günde kayıt yaparım falan diye düşünmeyin.

En basit bir kimlik bilgisinin, mesela çocuğun kardeşinin adının nerede saklandığı, niye saklandığı, nasıl saklandığı, kiminle paylaşıldığı, yurtiçiçde herhangi bir sunucu, bulut sistemine girilip girilmediği, yurtdışında yedeğinin alınıp alınmadığı ve buna benzer her şey çok ciddi şekilde sınırlandırılıyor.

Cezalar en basit 50 binTL'den başlıyor, milyona kadar gidiyor.

Mesela anne babanın doğum tarihleri özel bilgi, ama yaşı özel bilgi değil.
Mesela bir öğretmen diğer arkadaşına "duydun mu, Fatma hanım hamileymiş" dese kişisel verinin ihlali oluyor. :)

Anlayacağın dedikodu bile artık yasak. :)

Biyometrik veriler sadece güvenlik amacıyla tutulabiliyor. Onun dışında hiç bir şekilde zorunlu tutulamıyor. Yani birisi ben parmak izi vermem dedimi iş bitti... Zorla alma şansın yok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 01 Oca 2020 09:08 #12

• ismail78
  • ismail78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: -1
Gelmeyen öğrenciye fatura kesilmesine müsade eden, veli, öğretmen, müdür, denetmen, ram personeli, ve hatta kurum şöförleri ve hizmetlileri olduğu müddetçe getirilen çözümler hep kadük kalacaktır. Bu ve saymayı unuttuğum taraflardan biri hassas olsa bu sorun ortadan kalkar. Veli ben çocuğumu getirmedim dese yada öğretmen "ben 2500 tl'ye çalışıyorum, böyle bir şerefsizliğin altına imza atmam" dese hatta kurum şoförü olaya müdahil olsa bu sorun ortadan kalkar...

Kimse kusura bakmasın bu kadar insan bu tür yolsuzluklara göz yummuşsa, herşey bu kadar tencere kapak oturmuşsa, bilinen en teknolojik, en gelişmiş yöntemleri kullanarak kurumları denetlesek dahi sorunu çözemeyiz.

Halk aydınlanır, bilgi, kültür ve eğitim düzeyi yükselir, algılama yeteneği gelişir, değer yargıları sağlıklı hale gelirse bu seviye yüksekliği yönetime, bürokrasiye, politikaya, eğitim kurumlarına, medyaya, tüm toplumsal örgütlere, hatta iş yaşamına bile yansır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 01 Oca 2020 11:39 #13

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Burada sıkıntı denetim görevi olanlar görevlerini yapmıyorlar? Bu konuda neler dönüyor?

Kurum müdürü ve öğretmenler neden gelmeyen öğrenciye imza atarlar?

Bazı öğretmen arkadaşlar haftada 40 seansdan fazla girdikleri iddasındalar. Niçin giriyorsunuz?
Sonra da bu durumdan şikayetçi oluyorsunuz,!

Geçen gün bir şey anlatıldı. Bir kurum sahibi tarafından, İstanbul un bir ilçelerinde ki kurumların önemli çoğunluğu bu sisteme uymuyormuş. Müdürler den oluşan denetim ekibi bunu farketmiş. Tutanak tutmuş. Sonrasında kavgalar... Bakalım ne olacak? Tutanaklar yine kaybolacak mı?
İstanbul un pek çok ilçesinde yönetmeliğe uygun denetim yapılmıyor. Niçin?
Son Düzenleme: 01 Oca 2020 11:59 yazan tartanc.

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 01 Oca 2020 18:59 #14

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
#RehabilitasyonaSahipÇık

Arkadaşlar şuan sektör için önemli bir virajdayiz. Lütfen lütfen ne kadar tweet atarsanız o kadar fazla oluruz. Sorunlarımız çok fakat en önemlisi şuan zam olayı. Bunu çözmeden zaten diğerleri için uğraşmaya gerek kalmayacak çünkü hepimiz kapatacağız bu gidişle. Lütfen girin şu tweetter a da yazın. Birkaç kişi ile olmaz lütfen lütfen
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, Feroglu

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 02 Oca 2020 22:05 #15

• Feroglu
  • Feroglu Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 0
Haklısınız öncelik konumuz zam oranları olmalı şu anda.
waramiral yazan:
#RehabilitasyonaSahipÇık

Arkadaşlar şuan sektör için önemli bir virajdayiz. Lütfen lütfen ne kadar tweet atarsanız o kadar fazla oluruz. Sorunlarımız çok fakat en önemlisi şuan zam olayı. Bunu çözmeden zaten diğerleri için uğraşmaya gerek kalmayacak çünkü hepimiz kapatacağız bu gidişle. Lütfen girin şu tweetter a da yazın. Birkaç kişi ile olmaz lütfen lütfen

Yüz Tanıma Sistemi İstiyorum. 02 Oca 2020 23:00 #16

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Yuz tanima sistemi hemen gelsin tabiki de. Bazı kurumlarda devam yuzde yuz, her ne hikmetse hic devamsiz, hic eksik seans yok. Iste o kurum sahipleri haram paranin altinda kalacak elbet. O para o kurum sahibi ve çocuklarından ailelerinden elbet bir gun cikar, fazlasiyla hemde......
Sayfa oluşturma zamanı: 0.294 saniye
Sistem Kunena Forum