Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kamera Görüntüleme Sistemi

Kamera Görüntüleme Sistemi 16 Eyl 2019 08:36 #9

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın 01,
Öncelikle teşekkürler.
İşini yapmayanları her açıdan ifşa etmeliyiz. Hep yazdık Ram krallıklarını...

Bu kamera sisteminin verdiği zararları bu sisteme uymayanlar yüzünden göremiyoruz.
Öğrenci sayıları baz alınarak çok basit bir kontrol. Yaz aylarında %99 devam eden kurumlar varmış. Bu durum hayatın doğal akışına aykırı bir durum.
Bunlar yüzünden ekonomik olarak çok zorda olduğumuz bilinmiyor.
Bir arkadaşım evini sattı. Bir arkadaşım arabasını. Bizim bankalara ciddi kredi borcumuz var.
Yanımda ki ilçede hiç denetim yok örneğin.
Adalet mi bu?
Görevlerini doğru düzgün objektif yapmayan herkes hesap vermeli.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Kamera Görüntüleme Sistemi 16 Eyl 2019 13:52 #10

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Şuan ki sistemin kurumları neye zorladığı o kadar açık ki malesef... çaresizce işini hakkıyla yapmaya çalışan kurumları haram lokma kurumuma girmesin mantığını o kadar çok zorluyor ki şu şekliyle... ama dik duracağız başka yolu yok şahsım adına ... gider gelir tablomuz o kadar zorluyor ki bizleri anlatmam... Rabbim özellikle işini hakkıyla yapan sisteme uymaya çalışan kurumlarımızın yardımcısı olsun... umarım ciddi bir düzenleme gelir ama hiç sanmıyorum sınıfta kaldık topyekün... ocaktaki zamla yine ters köşe olmayız umarım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Kamera Görüntüleme Sistemi 17 Eyl 2019 09:25 #11

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
psycho01 yazan:
Denetleme sırasında, oran/orantı hesabı kurulmadığı doğrudur.. Hatta bir ilçe ciddi denetim altındayken, 20 km uzaklıktaki diğer bir ilçenin hiç denetlenmediği de doğrudur.. Denetleyiciler ile kurum sahiplerinin yakın ilişkileri ile denetimi “çay/kahve muhabbetine” indirdikleri de bir gerçek.. Ayrıca sayın garip hocama dilini yumuşattığı ve hatanın büyük bir kısmını, artık devletin mekanizmalarında görebildiği için teşekkür ediyorum..Ancak sorunun çözümünü hala insani ve zihinsel faktörlerden uzak ve ailenin sorumluluğunu hiçe sayan şekilde yüz tanıma sistemine bağlamasına affına sığınarak “garipizm” adını vermek istiyorum. Adam binayı tutmuş, vergisini ödüyor, sigortasını ödüyor, öğretmenin maaşını ödüyor, arabasını bilmem kaç km öteye yolluyor.. (ve bazen çaresizlikten insanlık dışı şekilde hasta çocuklar zoraki arabaya bindirilip zoraki sınıflara sokuluyor ve bunu bir türlü anlayamıyorsunuz!) bu insanları ekonomik kaygıları yüzünden insanlık dışı davranmak zorunda bırakıyorsunuz. Çünkü şöför, hostes, öğretmen o çocuk gelmedi diye fırça yiyor. O patron işini döndürebilmek için personeliyle kötü oluyor, ayrıntıları dinleyemiyor, paragöz damgası yiyor. Taksınlar yüz tanımayı itirazımız yok ama devlet? Aile? İnsanlık? Nerede??? önce bunun bir tanımını çizelim derim sayın garip..
sayın 01,
birçoğumuzun ortak sorunu ve şikayeti arkasını malum yerlere dayamış bazılarının yasa/kural tanımaz tavrı, yasalara uyanların batması ya da batma noktasına gelmesi, diğerlerinin sistemsizlikten köşe dönmesiyse; bunu önlemenin çözümünün kamera sistemi olmadığını gördük. yukarıda da yazdığım gibi 30 öğrencili kurumda da 3, 600 öğrencili kurumda da rastgele seçilmiş 3 öğrenciye bakılması zaten 1. yanlış. başka yanlışları hepimiz biliyoruz, izmir'de bir çok ilçede denetim, gelen giden falan yok, bornova, konak ve çiğli'de olan yolsuzlukları ben buradan yazıyorum, yakında bakanlığa da, cimere de yazacağım.
yani bu kamera sistemiyle kaçak önlenemiyorsa bunu önlemenin tek yolu yüz tanıma sistemidir.
benim düşüncemi soracak olursan ehven-i şer deyip ücretler aileye verilsin, aile hizmeti peşin ödeme yaparak satın alsın, olanlardan ve olacaklardan sonra artık bu noktaya geldik.
son sözüm her türlü hırsızlığı, yolsuzluğu mübah sayan ve işin içinde olan kurum sahipleri ve kamu çalışanlarına, yakında sektörde mamak çöplüğü patlaması yaşanırsa hiç şaşmayın ve o çöplüğün altında hepimiz kalacağız gibi bir genelleme yapmıyorum, siz kalacaksınız; çok yakında türkiye sinemalarında!!!

Kamera Görüntüleme Sistemi 19 Eyl 2019 12:00 #12

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın garip;

Bu sisteme uyan kurumlar ekonomik olarak çok kötü durumda.Bu sistemin getirmiş olduğu her türlü yükü bu kurumlar taşıyor.

Dediğiniz gibi birilerinin keyfi çok yerinde.Bu yüzden sistemin getirdiği zararlar görülmüyor,duyulmuyor.

Çok basit bir şey yapın.Bir kurumun öğrenci sayılarına da bakarak nisan-mayıs ayları ile temmuz ve ağustos aylarını karşılaştırın.Fark yoksa hayatın doğal akışına ters bir durum var.Araştırılsın.Yaparlar mı? Yapmazlar bence çünkü o zaman çok il ve ilçe de soruşturma açılması gerekir.

Ben de şimdiden uyarayım,yakın gelecekte çok büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.Bu devran böyle gitmez. Sadece MEB değil bu işin savcılık ayağı da var.

İstanbul da 39 ilçe var.Düzgün denetim yapan ilçe sayısı 5-6 değil. El insaf yahu.Adalet mi bu?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: garip

Kamera Görüntüleme Sistemi 19 Eyl 2019 12:50 #13

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
gecen yıl özel minibüsüyle kaçak öğrenci servisi işi yapan bir emekli trafikten ceza yiyince, cimere yazmış izmirdeki tüm özel kurumların öğrenci servisleri yasal değil vs diye yani tüm özel kurumları şikayet etmiş ve tüm ilçelerde komisyon oluşturuldu, tüm kurumlar gidip ifade verdi, rehabilitasyon merkezleri, kreşler, ana okulları vb.
şimdi göbeğini kaşıyanlara bu örneği veriyorum, yarın 3 tane veli ya da 1 tane ekmeğiyle oynanan çalışan özel eğitim merkezlerinde kameralı sistemde sahtekarlık yapılıyor, 600 öğrencinin 30 öğretmenin çalıştığı kurumda bazılarında ayda 3 öğrencinin bazılarında ise hiçbirinin kayıtları kontrol edilmiyor, geriye dönük 3 aylık tüm kurumların kayıtlarının incelenmesi diye yazarsa siz o zaman görürsünüz cümbüşü, ki bir çok kurumda bırakın 90/120 gün öncesini (artık 120 gün oldu saklama süresi biliyorsunuz) çin malı 1500 tl'lik cihazlarda 40 gün öncesinin kayıtları bile çıkmayacaktır.
bu arada hiç denetim yapmayan ya da yapıyormuş gibi yapan ilçelerdeki yetkililer de çıkacak geri ödemelerden nasibini alacaktır, en başta konak, çiğli ve bornova ilçeleri olmak üzere...
yüksek bilgilerinize sunulur ...

Kamera Görüntüleme Sistemi 19 Eyl 2019 13:19 #14

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bunun yolu günlük yedek almak ve arızalara karşı her han tetikte olmak isteyen kişiye 01/09 tarihindeki kayıtları bile gösterebilirim . Ne hikmetse bazı kurumların cihazları bozuluyor ve 1 ay boyunca farketmiyorlar

Kamera Görüntüleme Sistemi 20 Eyl 2019 11:57 #15

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
İzmirde bakanlık denetimleri sırasında kayıt cihazı yanan ve tüm kamera kayıtları silinen kurumlar var. bunların akibeti ne olacak ben e çok merak ediyorum. Bizler şu an ayakta kalma mücadelesi verirken o kurumlar bu işten sıyrılırsa tek tek kurum ismi yazacağım burdan. Şimdilik sadece takip ediyorum.

Kamera Görüntüleme Sistemi 20 Eyl 2019 16:36 #16

• tartanc
  • Platin Uye
Yaşı büyük olanlar bilir. Mahkemede ''rüşvetin belgesi mi olur'' demişti.Birisi.

Bu sektör cidden,arınmalı.Hem de bir an önce.

Sayın Yetkili;

Elinizde her türlü bilgi mevcut.Her kurumun bilgisi var.

Her kurumun mart ve nisan ile temmuz ve ağustosu inceleyin.Fark yoksa ortada bir sıkıntı var gibi gibi.

İncelensin.

İlçeler veya iller ortaya çıksın.Var mısınız?
Son Düzenleme: 20 Eyl 2019 16:40 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.405 saniye
Sistem Kunena Forum