Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: YÖNETMELİK 05.09.2019

YÖNETMELİK 05.09.2019 11 Eyl 2019 14:05 #41

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Çok yakın da, '' çıkardığın yönetmeliği uygula' diye twet etkinliği yaparsak hiç şaşırmayacağım. :lol:

Teşekkürler pek bir işe yaramadı gibi. :silly:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YÖNETMELİK 05.09.2019 12 Eyl 2019 13:24 #42

• mehmetxy42
  • mehmetxy42 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 116
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
ookgm nün duyurular kısmında yayınlanan yeni yönetmelik yayındı linkini tıklayınca:
YürürlükMADDE 34 –(1) Bu Yönetmeliğin;a)(Değişik:RG-5/7/2018-30469)14 üncü maddesinin üçüncü fıkrası hükümleri bu bentteki değişikliğin yayımı tarihinden 6 ay sonra; 20 nci maddesinin üçüncü fıkrası, 24 üncü maddesinin dördüncü fıkrası ile 25 inci maddesinin altıncı fıkrası bu bentteki değişikliğin yayımı tarihinden 60 gün sonra
ibareleri çıkıyor.
herhalde maddeyi silmeyi unuttuklarından dolayı (2018 de yapılan değişiklik) mebbiste güncelleme bir bir türlü olamıyor. Halbuki resmi gazetede yayımlandığı gün yürürlüğe girer diyor. felan filannn amaaaan...........

YÖNETMELİK 05.09.2019 14 Eyl 2019 11:46 #43

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Ziya Selçuk, açıklama yapmış..
www.mebper...32777.html
Son Düzenleme: 14 Eyl 2019 11:46 yazan psycho01.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, Gumus29

YÖNETMELİK 05.09.2019 16 Eyl 2019 09:13 #44

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
waramiral yazan:
Evde eğitim dediler hala bir gelişme yok.ram lar ne yapacaklarını bilmiyorlar. Biz de evde eğitim alacak öğrencileri zor bela derse yetistirmeye devam ediyoruz.

Günde 3 seans dediler hala MEBBİS efendiyi guncelleyemediler. Telafiler 12 ay olacak dediler hala bekliyoruz. O da mebbise kaldı.
Okullu öğrencilerin durumu ile ilgili müdürler hala kafalarına göre yorum yapıp bekleyin diyorlar.

Allah tan iş planını kaldırdılar da biseyleri yapmış oldular.

Resmi gazetede herhangi bişey yayınlandığında hemen yürürlüğe girer ama mebbis e resmi gazete de sökmüyor anlaşılan.
Tamam koskoca siteyi 1 günde güncellemek zor. Okul kayıtları falan filan anlıyorum ama kardeşim 1 hafta oldu yazıktır

yani 11.09.2019 da yazdığım yazıya istinaden hala bir gelişme yok. böyle bir mantık olabilir mi? neden sitelerinde bir açıklama yok!!!
bu bizi ne kadar ciddiye aldıklarının göstergesi!!!

yahu resmi gazete yayınlanmış hala bir gelişme yok. ders programı yapamıyoruz. 50km den gelen haftada 1 gün gelen öğrencilere en azından 3 seans ders versek ne telafileri kalır ne de bu ay şöyle oldu böyle oldu derdinden kurtulup servislerimizi düzenleriz. telafi konusunda ise maşallah kimsenin bir sıkıntısı yok gibi. kimse şikayet etmiyor. arkadaş benim bir öğrencim 2 ay hastanede tedavi gördü. şimdi ise çok şükür iyileşti ve derslerine başladı. peki ben bu iki ayın telafisini nasıl yapacam? şimdi telafisi olan arkadaşlar 3+1 yazıp geçiyor. son haftaya geldiğimizde göreceğiz onları 5. seans telafileri mebbis efendi kabul etmediğinde.
o zaman çığlıklar yükselmeye başlar. benim son 3 ayda 343 seans telafim var. gerek yazlık gerek hastalık gerek tatil gerek bayram nedeniyle servis güzergahım karman çorman. örneğin çarşamba cuma düzenli gelen öğrencilerimiz resmi dersi bitiyor. son hafta resmi dersleri olmadan yine eğitim alacaklar ama telafisi olan arkadaşlar da o günleri mebbis kendini güncellemediği için olan telafi derslerini de alamayacaklar...

yine engelli birey modülünde ' 05/09/2019 tarihli resmi gazeteye istinaden aylık 8 saat bireysel 8 saat telafi girişleri ve günlük 3 seans bireysel veya 3 seans telafi girişleri belirtilen tarihten itibaren yapılabilmektedir'' yazısını ve diğer yazıyı illa ki göreceğiz. fakat sanırım bu bu ayın fatura onayları geçtikten ve hali hazırda geriye dönük eskiye yönelik raporlar bitsin de o telafiler de yansın da ondan sonra göreceğizzz!!!!!
Son Düzenleme: 16 Eyl 2019 09:15 yazan waramiral.

YÖNETMELİK 05.09.2019 17 Eyl 2019 10:47 #45

• adaleturhan
  • adaleturhan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 8
  • Başarı: -1
waramiral yazan:
waramiral yazan:
Evde eğitim dediler hala bir gelişme yok.ram lar ne yapacaklarını bilmiyorlar. Biz de evde eğitim alacak öğrencileri zor bela derse yetistirmeye devam ediyoruz.

Günde 3 seans dediler hala MEBBİS efendiyi guncelleyemediler. Telafiler 12 ay olacak dediler hala bekliyoruz. O da mebbise kaldı.
Okullu öğrencilerin durumu ile ilgili müdürler hala kafalarına göre yorum yapıp bekleyin diyorlar.
Son Düzenleme: 17 Eyl 2019 10:51 yazan adaleturhan.

YÖNETMELİK 05.09.2019 17 Eyl 2019 10:50 #46

• adaleturhan
  • adaleturhan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 8
  • Başarı: -1
Telafilerin 12 ay olduğu hangi maddede geçiyor acaba

YÖNETMELİK 05.09.2019 17 Eyl 2019 11:43 #47

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Hocam bir ogrencinin de seansinin ücretini almayiver ne olacak yani? Bu derece derin sitem ettiğiniz davranışın nedenine bakılınca bence aşırı gerilmissiniz. Açıkça söylemek gerekirse bizde gerek ram gerek hastane sürecinde rapor yenileme işlemlerinde bazen 2-3 ay gibi gecikmeler yasanabiliyor. Bu durumun faturasını ogrencimize kesmeden eğitime devam ediyoruz. Bir kaç ay da bazı öğrencilerin ödemesini almayalım diyoruz, dert değil. Kaldı ki bunca mağduriyet içerisinde bir iki öğrenci mi bizi kurtaracak?
Bireysel eğitim seans ücretleri çok yetersiz deyin birlikte tepki gösterelim, evde eğitim zaman ve servis maliyetleri göz önüne alınmamış deyin haklısınız diyelim. Lakin demezler mı adama sen bu işe gönül vermiş birisin, bir öğrenci de faturasız olsun ne olmuş?
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

YÖNETMELİK 05.09.2019 17 Eyl 2019 11:58 #48

• m.umutbalc
  • m.umutbalc Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 45
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Telafi eğitimleri takip eden aylarda deyip herhangi bir süreç belirtmediği için, 12 ay olarak yorumlanıyor.adaleturhan yazan:
Telafilerin 12 ay olduğu hangi maddede geçiyor acaba
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: adaleturhan
Sayfa oluşturma zamanı: 0.435 saniye
Sistem Kunena Forum