Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: özel eğitim

özel eğitim 08 Haz 2012 14:15 #1

• esinti
  • esinti's Avatar
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 223
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 1
ARKADAŞLAR BİR KONUDA YARDIMINIZI İSTEYECEĞİM 1 SENE İÇİNDE 3. KURUMA ÖĞRENCİYİ KAYDETMEK İÇİN İZLENMESİ GEREKEN MEVZUAT NEDİR BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM .
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp: özel eğitim 08 Haz 2012 15:34 #2

• EMREYAVUZHAN
  • EMREYAVUZHAN's Avatar
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 150
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
(2) Özürlü bireylerin bir yıllık süre içerisinde bir kez kurum değiştirmesi durumunda, Bakanlıkça ödeme yapılır. Ancak, velinin başka il veya ilçeye taşınması veya diğer zorunlu sebeplerle kurum değiştirmek durumunda bulunması hâlinde, ikiden fazla farklı kuruma da ödeme yapılabilir.

başka bir il veya ilçeye taşınma durumu yoksa maalesef 3. kurum işi olmuyor.

"zorunlu sebeplerle kurum değiştirmek durumunda bulunması" ifadesini için bulunduğumuz milli eğitim bakanlığa görüş sordu. gelen cevapta zorunlu sebeblerin deprem, sel gibi doğal afetler veya kurumun iflas ederek kapanması durumu olduğu söylendi. bu madde önceki yönetmeliktede vardı. maddenin yönetmeliğe girmesindeki amaç velilerin menfaat için kurum kurum gezmesini engellemekti. yani veli iki kurum değiştirmiş sonra eğitimden memnun değilim diye üçüncü bir kuruma gidemiyor.

Cvp: özel eğitim 08 Haz 2012 15:48 #3

• EMREYAVUZHAN
  • EMREYAVUZHAN's Avatar
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 150
  • Teşekkür Sayısı: 18
bu arada bazı uyanıklar ikinci kurumu açıp tüm velileri bu yeni kuruma kaydediyor. eski kurumuda kapatmıyor bekletiyor. böyle oluncada öğrenci başka kuruma geçemiyor. diyelim ki başka kuruma geçti, kurum öğrenciden 7,8 ay ücret almadan eğitim verdi. rapor bitiminde ram a gittiğinde elde resmi belge olmadığı için velimize "7 aydır neden eğitim almıyor bu çocuk demek ki sizin için eğitim çokta önemli değil" diye rapor vermediler. yani iki ucu pisli değnek.....

Cvp: özel eğitim 08 Haz 2012 16:09 #4

• esinti
  • esinti's Avatar
  • Altın Uye
VERDİĞİNİZ BİLGİ İÇİN TEŞEKÜR EDERİM HOCAM YALNIZ ZORUNLKU SEBEP OLARAK EĞİTİMDEN MEMNUN OLMADIĞINI ÇOCUĞUNDA İLERLEME OLMADIĞINI BELİRTMESİ HALİNNDE DAHİMİ 3. KURUMA KAYDI OLMUYOR. EĞİTİMDEN MEMNUN OLMAMAK ZORUNLU SEBEP DEĞİLMİDİR.

Cvp: özel eğitim 08 Haz 2012 17:32 #5

• 4558
  • 4558's Avatar
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 369
  • Teşekkür Sayısı: 113
EMREYAVUZHAN yazan:
bu arada bazı uyanıklar ikinci kurumu açıp tüm velileri bu yeni kuruma kaydediyor. eski kurumuda kapatmıyor bekletiyor. böyle oluncada öğrenci başka kuruma geçemiyor. diyelim ki başka kuruma geçti, kurum öğrenciden 7,8 ay ücret almadan eğitim verdi. rapor bitiminde ram a gittiğinde elde resmi belge olmadığı için velimize "7 aydır neden eğitim almıyor bu çocuk demek ki sizin için eğitim çokta önemli değil" diye rapor vermediler. yani iki ucu pisli değnek.....

kim öğrenciler başka kuruma gitmesin diye yeni kurum açıp öğrencileri oraya kayıt eder ki

:) ama olmaz değil...

Cvp: özel eğitim 09 Haz 2012 14:52 #6

• hidayet50
  • hidayet50's Avatar
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
yok canım. böyle bir şey hayatta olmaz hele hele rehabilitasyon sektöründe asla.... ;) ;) ;) ;) Öyle değil mi sevgili arkadaşlar????? ;) ;) ;) ;) ;)

Cvp: özel eğitim 12 Haz 2012 11:55 #7

• esinti
  • esinti's Avatar
  • Altın Uye
ARKADAŞLARDAN ALDIĞIM HABERE GÖRE VAR MAALESEF ADAM SORUŞTURMADAN DOLAYI BAŞKA İSİMLE KURUCU DAĞİŞTİREREK YAPMIŞLAR KURUMDA EĞİTİM YOK METARYEL YOK FAKLAT KAPATMA YAZISINI NVERMEMİŞ MİLLİEĞİTİME....
Sayfa oluşturma zamanı: 0.372 saniye